Ziņas

Sabiedrība

Sešu gadu laikā piegružoto ceļmalu sakopšana izmaksājusi gandrīz divus miljonus eiro

Pēdējo sešu gadu laikā piegružoto ceļmalu sakopšana izmaksājusi 1,8 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).

Šī gada izmaksas ir jau sasniegušas 416 000 eiro, bet 2015.gada kopējās izmaksas bija gandrīz 444 000 eiro.

Kā skaidro LAU, šīs izmaksas varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, aptuveni 60 kilometru grants autoceļiem veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot to par melno segumu, tādējādi novēršot ceļa seguma putēšanu un nodrošinot komfortablākus braukšanas apstākļus, vai arī biežāk veikt greiderēšanu, atjaunot greiderējamo kārtu vai sakārtot ūdens atvadi uz grants autoceļiem.

Izmesto atkritumu daudzums ceļmalās joprojām pieaug, kas liecinot par ceļu lietotāju nevīžīgu attieksmi pret vidi. Ceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, sadzīves atkritumi, papīri, pudeles un riepas.

LAU aicina ceļa lietotājus saudzīgi izturēties pret vidi un atkritumus izmest tiem paredzētās vietās.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem vairāk nekā 9000 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un vairāk nekā 11 000 kilometru ir grants autoceļi, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.