Ziņas

Sabiedrība

Sestdien ugunsgrēkā Valmieras novadā cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 12. maija plkst. 6.30 līdz 15. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 20 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 7.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Tālavas ielu Cēsīs, kur dega divstāvu koka ēka 120m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki un suns. Plkst. 8.23 ugunsgrēks ierobežots un šobrīd turpinās dzēšanas darbi.

Piektdien pusdienlaikā tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Alojas pagastu, kur dega traktors ar koka piekabi 20m² platībā, kā arī kūla 40m² platībā.

Piektdien tika saņemts izsaukums arī uz Smiltenes novada Api, kur dega kvadricikls, un ēkas starpstāvu pārsegums 5m² platībā.

Piektdien plkst. 17.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega vienstāva dārza māja ar piebūvētu šķūnīti 50m² platībā. Plkst. 18.42 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdienas vakarā tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Valkā, kur puķu podā dega kūdra 0,5m² platībā.

Piektdien plkst. 23.04 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Galgauskas pagastu, kur dega vienstāva koka dzīvojamā māja 150m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Plkst. 4.04 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdienas rītā tika saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Valmierā, kur dega vieglā automašīna 0,01m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Līdzīgs izsaukums sestdien tika saņemts arī uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur dega vieglā automašīna 2m² platībā.

Sestdien plkst. 16.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur atsevišķās vietās dega kūdra 800m² platībā. Plkst. 20.12 ugunsgrēks likvidēts. Notikuma vietā strādāja deviņi Valmieras un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, Valsts mežu dienesta trīs nodarbinātie ar autocisternu, kā arī Matīšu ugunsdzēsēju komanda piecu cilvēku sastāvā ar autocisternu.

Sestdien plkst. 19.10 saņemts izsaukums uz Valmieras novada Jeru pagastu, kur ar atklātu liesmu deg pirts 20 m² platībā . Mēģinot ugunsgrēku dzēst paša spēkiem, cieta viens cilvēks. Plkst. 20.56 darbs notikuma vietā noslēdzās un ugunsgrēka likvidēšanas darbos piedalījās arī Naukšēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Svētdien dzēsti divi meža ugunsgrēki – Valmieras novada Jērcēnu pagastā, kur meža zemsedze dega 100m² platībā, kā arī Madonas novada Lazdonas pagastā, kur dega meža jaunaudze 3000m² platībā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 234 izsaukumus – 142 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 38 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 57 uz glābšanas darbiem, bet 35 izsaukumi bija maldinājumi.