Ziņas

Sabiedrība

Sestdien ugunsgrēkā Strenčos gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, no 31.augusta plkst. 6.30 līdz 3.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 15 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Naktī uz sestdienu, plkst. 1.57 saņemts izsaukums Strenčos, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka divstāvu dzīvojamā mājā ar atklātu liesmu deg sadzīves mantas un mēbeles 12m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 4.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.37 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega dzīvojamās mājas ārsiena un jumts 90m² platībā. Plkst. 19.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz pirmdienu, plkst. 2.02 saņemts izsaukums uz Strenču novada Plāņu pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas piebūve un jumts 25m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 4.51 ugunsgrēks likvidēts.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glabēji saņēma izsaukumus arī uz Gulbenes novada Tirzas pagastu un Valkas novada Zvārtavas pagastu, kur bija nepieciešams neitralizēt iršu pūžņus. Pēc ceļu satiksmes negadījumiem Raiņa ielā Cēsīs un Amatas novada Drabešu pagastā tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Vēl tika saņemti izsaukumi uz Vecpiebalgas novada Taurenes pagastu, kur dega sodrēju atkritumi 1m² platībā, Valkas ielā Valmierā, kur dega salmi 3m² platībā, Atmodas ielu Smiltenē, kur dega atkritumi 0,5m² platībā un Amatas noada Drabešu pagastā, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 2m² platībā. Tāpat divas reizes bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība sadūmotu telpu vēdināšanā Rīgas ielā Cēsīs un Salacgrīvas novada Ainažu pagastā.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 88 izsaukumus, no kuriem 38 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 33 uz glābšanas darbiem, bet 17 no izsaukumiem bija maldinājumi.