Ziņas

Sabiedrība

Sestdien ugunsgrēkā Gulbenes novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 3.maija plkst. 6.30 līdz 7.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 uz glābšanas darbiem.

Sestdien plkst. 9.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas virtuvē pie plīts dega malka un sadzīves mantas 7m² platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji saviem spēkiem no degošās un piedūmotās telpas iznesa laukā cilvēku un veica ugunsgrēka dzēšanas darbus. Cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kuri konstatēja viņa nāvi. Plkst. 10.57 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 12.13 tika saņemts izsaukums uz Raunas novadu, kur no dzīvojamās mājas pagraba nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji  konstatēja, ka pagrabā deg sadzīves priekšmeti un koka konstrukcijas 15m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 15 cilvēki, savukārt ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vienu cilvēku un izglāba vienu. Plkst. 14.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Latvijā devās uz pieciem izsaukumiem saistībā ar dzīvojamo māju dūmvados degošiem sodrējiem un uz trim izsaukumiem saistībā ar nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu vai iekārtu. Vidzemē šajās brīvdienās divu māju dūmvados dega sodrēji – šādi izsaukumi tika saņemti piektdien uz Lubānu, savukārt vakar uz Lielezera ielu Limbažos. Ņemot vērā, ka šobrīd ir iestājies salīdzinoši vēss laiks, tādēļ daļa iedzīvotāju atkal aktīvi izmanto savas apkures ierīces, VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un nepārkurināt krāsnis vai nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns, kā arī uzstādīt savos mājokļos dūmu detektorus, kuri savlaicīgi brīdinās par izcēlušos ugunsnelaimi.

Palīdzot nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, piektdien Alūksnes novadā ugunsdzēsēji glābēji no divus metrus dziļas akas izcēla tur iekritušu teļu.