Ziņas

Sabiedrība

Sestdien Pārgaujas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajās diennaktīs, no 7.septembra plkst. 6.30 līdz 10.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 24 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumu.

Sestdien plkst. 10.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur dega mežs 30900m² platībā. Svētdien plkst. 8.06 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Cesvaines novada Cesvaines pagastā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega pirts. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka pirts pilnā 20m² platībā un blakus tai esošs koks 5m² platībā. Plkst. 18.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 21.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu koka mājā pilnā 144m² platībā, turklāt tai ir iebrucis jumts. Šorīt plkst. 5.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros sestdien Ūdensvada ielā Gulbenē neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 1,5m² platībā, Limbažu novada Katvaru pagastā dega labības rugāji trīs hektāru platībā, Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā dega lauks un siena ruļļi divu hektāru platībā, Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā dega sausā zāle 50m² platībā, Valkas novada Valkas pagastā dega kombains un salmi 1,01m² platībā, Vecpiebalgas novada Kaives pagastā dega sausā zāle, krūmāju zemsedze un atkritumi viena hektāra platībā, bet Kocēnu novada Zilākalna pagastā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā dega bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens 0,2m² platībā. Savukārt svētdien Lazdu ielā Mazsalacā dega dzīvojamās mājas siltinājums 0,01m² platībā, Jūras ielā Alojā saimniecības ēkas pagrabā dega elektromotors 0,5m² plātībā, Kocēnu novada Bērzaines pagastā dzīvojamās mājas pagastā dega sadzīves priekšmeti 1m² platībā un Marijas ielā Rūjienā dega šķūnis 10m² platībā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā, kur katlu mājas dūmvadā dega sodrēji 10m² platībā, Pārgaujas novada Straupes pagastā, kur tika neitralizēts iršu pūznis, kas apdraudēja cilvēkus, bet Brīvības ielā Gulbenē tika izvēdinātas telpas, kurās kurinot krāsni bija radies stiprs piedūmojums.

Savukārt svētdien Madonas novada Ošupes pagastā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam, kurš bija apmaldījies mežā. Izmantojot skaņas signālus, kā arī uzturot saziņu pa mobilo telefonu, glābējiem izdevās cilvēku atrast un izvest laukā no meža.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 179 izsaukumus, no kuriem 81 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 52 uz glābšanas darbiem, bet 46 no izsaukumiem bija maldinājumi.