Ziņas

Sabiedrība

Sešās Latvijas pilsētās – akcija trūkumā nonākušu bērnu atbalstam

Šodien un rīt, 22.augustā, sešās Latvijas pilsētās ikviens tiek aicināts piedalīties īpašā “glābējpaku” akcijā skolēnu no trūkumā nonākušām ģimenēm atbalstam,  informē Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare.

Akcija norisināsies Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē, Jelgavā, Talsos un Ogrē. Cilvēki “glābējpakās” tiek aicināti ievietot kancelejas preces, skolas somas un kādu saldumu, tādā veidā palīdzot šiem bērniem uzsākt skolas gaitas.

Rīgā akcija no plkst.12 līdz 16 norisināsies veikalā “Maxima”, A.Deglava ielā 67.

Cēsīs bērnu atbalstam veikalā “Maxima”, Valmieras ielā 17, šodien varēs ziedot no plkst.17 līdz 20, bet rīt – no plkst.12 līdz 16.

Savukārt Jelgavā šodien no plkst.17 līdz 20, bet rīt no plkst.12 līdz 16 bērnu atbalstam varēs ziedot veikalā “Maxima”, Driksas ielā 4.

Tāpat arī Ogrē šodien no plkst.17 līdz 20 un rīt no plkst.12 līdz 16 varēs ziedot veikalā “Maxima”, Rīgas ielā 23.

Talsos šodien akcija norisināsies no plkst.17 līdz 20, un tā notiks veikalā “Maxima”, Rīgas ielā 8.

Tāpat Rēzeknē šodien no plkst.17 līdz 20 un rīt no plkst.12 līdz 16 bērnu atbalstam varēs ziedot veikalā “Maxima”, Atbrīvošanas alejā 141a.

Pare arī atgādināja, ka līdz 23.augustam “glābējpaku” iespējams piepildīt un atstāt ziedojumu kastē veikalā “Maxima”, K.Ulmaņa gatvē 88a, Rīgā.

Viņa arī norādīja, ka daudzām ģimenēm Latvijā, kurās aug skolas vecuma bērni, lielas raizes sagādā skolai nepieciešamo lietu sarūpēšana. Īpaši grūti tas ir ģimenēm, kuras dažādu apstākļu dēļ nonākušas trūkumā un kurām ierobežotais ģimenes budžets liedz sagādāt mācību piederumus.

“Aicinu nebūt vienaldzīgiem un nepaiet garām brīvprātīgajiem, kuri šajās dienās jūs veikalos uzrunās un aicinās piepildīt “glābējpaku”. Ar pāris kancelejas precēm, zīmuļiem, kladēm un dažiem saldumiem jūs iepriecināsiet kādu mazu sirsniņu, kurai rudenī būs jādodas uz skolu,” saka projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Pārtikas bankas pakas tiek nodrošinātas, pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī daudziem brīvprātīgajiem atbalstītājiem. Palīdzība galvenokārt domāta centīgām ģimenēm ar bērniem un ar zemiem ienākumiem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss.