Ziņas

Sabiedrība

Valmierā daudzviet uzstādītas videonovērošanas kameras

Ilustratīvs fotoFoto: no interneta

Lai vairotu drošību un sabiedrisko kārtību pilsētā, septiņos Valmieras pilsētas objektos, kā arī divās Valmieras pilsētas pašvaldības policijas automašīnās ir uzstādītas videonovērošanas kameras, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Videonovērošana tiek veikta visaktīvākajās likumpārkāpumu zonās. Kā informējis Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons, kameru nofilmētais materiāls kalpos kā lietiskais pierādījums likumpārkāpēja vainas pierādīšanai, kā arī lai novērstu pilsētā notiekošus sabiedriskās kārtības pārkāpumus notikuma vietā.

Videonovērošanas sistēmas spēj uzņemt video materiālu gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Tās palīdzēs fiksēt gan garnadžu aktivitāti dažādos masu pasākumos, gan ziedu zagšanas gadījumus pilsētas apstādījumos, gan tādus sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumus kā alkohola lietošana vai smēķēšana publiskās vietās.

Nofilmētais materiāls tiek pārraidīts uz videocentru Valmieras pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļā, kur to pastāvīgi redz pašvaldības un Valsts policijas darbinieki. Materiāls tiek saglabāts, lai nepieciešamības gadījumā to izmantotu kā lietisko pierādījumu personas vainas pierādīšanai.

Novērošanas kameras ir uzstādītas pie Valmieras Kultūras centra, filmējot gan Rīgas ielas gājēju pāreju, gan virzienā uz Rīgas un Kārļa Baumaņa ielas krustojumu, gan tirdzniecības centra “Valleta” virzienā esošo laukumu un soliņus. Policijas pastāvīgā uzraudzībā ir arī aktivitātes pilsētas skeitparkā, Valterkalniņā, pie Valmieras muzeja, kā arī pie ziedu uzraksta “Valmiera” Gaujas krastā. Pie stāvlaukuma Rīgas ielā 25C novērošanas kameras uzņem gan stāvlaukuma, gan autobusa pieturas, gan veikalam “Austris” piegulošo teritoriju.

Policijas auto nofilmētais materiāls tiešsaistē ir redzams ar augstas kvalitātes video apstrādes aparatūru nodrošinātajā pašvaldības policijas dežūrdaļas 42 collu monitorā.

2014.gadā videonovērošanas kameras Valmieras pilsētā tika uzstādītas divos objektos – Valmieras autoostas apkārtnē un pie Vidzemes Augstskolas stāvlaukuma. Savukārt kopš 2015.gada videonovērošana tiek veikta Valmieras rātslaukumā, kā arī ar divām novērošanas kamerām ir aprīkots bērnu rotaļu laukums Meža ielā.

Visefektīvāk sabiedrisko kārtību pilsētā ir iespējams nodrošināt ar Valmieras iedzīvotāju aktīvu līdzdalību. Videonovērošanas kameras nespēj fiksēt visus pilsētā notiekošos pārkāpumus. Tādēļ, saskaroties ar jebkāda veida pārkāpumiem, kur nepieciešama operatīva policijas iejaukšanās, pašvaldība aicina iedzīvotājus zvanīt Valmieras pilsētas pašvaldības policijai pa tālruni 28681333 vai 64222951 vai informēt Valsts policiju pa tālruni 110. Jautājumos, kur nav nepieciešama operatīva policijas iejaukšanās, ir iespējams izmantot anonīmo uzticības tālruni 64210685 ar automātisko atbildētāju. Sociālās akcijas “Droša pilsēta” laikā iedzīvotāji īpaši aicināti informēt arī par agresīvajiem autobraucējiem un sabiedriskās kārtības pārkāpējiem pilsētā.

LETA jau informēja, ka videonovērošanas iekārtu piegādi un uzstādīšanu Valmierā pilsētas pašvaldības uzdevumā veiks tehnoloģiju risinājumu uzņēmums “Hansab”, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā. Uzņēmums darbus veiks par 40 466 eiro. Bieziņa gan precizēja, ka minēta summa ir bez pievienotās vērtības nodokļa. Kopējā līguma summa ir 48 964 eiro.