Ziņas

Izklaide

Septembrī notiks pirmie Kokmuižas svētki

Kocēnos 12.septembrī norisināsies pirmie Kokmuižas svētki, kuru mērķis ir iedzīvināt kultūrvēsturisko mantojumu un ļaut dzimt jaunām tradīcijām, kā arī spēcināt iedzīvotāju piederības izjūtu un pašlepnumu par savu novadu un bagātināt priekšstatus par novada vērtībām.

Kā aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte, patlaban notiek gatavošanās Kokmuižas svētku pasākumam, kura norisēs varēs līdzdarboties un iesaistīties gan novada iedzīvotāji, gan viesi no tuvākām un tālākām vietām. Svētkos būs aplūkojamas gan dažādas tematiskas izstādes, notiks atraktīvas sacensības seno muižas laiku stilā, interesantas radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem, koncerti un muzikāli priekšnesumi, dažādas aktivitātes gan muižas telpās, gan pils pagalmā, Kokmuižas parterā uzplauks krāšņi gaismas un uguns ziedi, kā arī notiks muižas balle.

Svētkos būs iespēja skatīties kino īpašajā muižas gaisotnē, klausīties vēsturnieku stāstījumos un tikties ar interesantiem cilvēkiem, doties ekskursijās gidu pavadībā, uzzināt aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu, izjust tā laika burvīgo valdzinājumu un, iespējams, satikt pašu muižas baronu. Neizpaliks arī svētku mielasts un gardu našķu baudīšana.

Svētkos būs iespēja iesaistīties Kokmuižas alus garšas meklējumos, kā arī aplūkot ekspozīciju, kas veltīta senajai Kokmuižas alus darītavai. Pašvaldība aicina ikvienu, kam saglabājušās jebkāda veida liecības par alus darītavas darbību, iesaistīties ekspozīcijas veidošanā, uz svētku brīdi papildinot kolekciju ar dažāda veida priekšmetiem.

Vērienīgā pasākuma laikā notiks arī muižas tirgus, kurā piedalīties aicināti amatnieki, mājražotāji un zemnieki.

Centrālā svētku norises vieta būs Kokmuižas parterā. Kocēnu novada dome aicina sekot līdzi aktuālākajai informācijai par Kokmuižas svētku pasākumiem. Drīzumā tiks publicēta svētku norises programma.