Ziņas

Sabiedrība

Senioru vasara

Kopā būšanas prieks. Biedrības "Dzīvesprieks" biedri labprāt dodas izbraukumā ar plostu pa Alūksnes ezeru.Foto: no albuma

Amatas novada pensionāru biedrība “Dzīvesprieks” steidz baudīt vasaru un dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Alūksnes novadu. Šādos izbraukumos biedrība dodas vismaz reizi gadā. Tā ir iespēja izrauties no ikdienas, apskatīt citus novadus, pabūt kopā. “Šo­reiz mēs braucām uz Alūksnes novadu, apskatījām interesantas vietas, piemēram, Ernsta Glika Bībeles muzeju un Alūksnes Kultūras centru. Ar Alūksnes pensionāru biedrības biedriem tikāmies pie Alūksnes ezera. Uz­ņemšana bija ļoti silta un jauka. Patīkamo noskaņu nedaudz liedza baudīt lietus, bet tas nebija šķērslis, lai mēs nevarētu doties izbraukumā ar plostiem,” stāsta Amatas novada pensionāru biedrības vadītāja Aleksandra Frei­valde. “Mēs daudz runājāmies, apmainījāmies pieredzē. Ļoti patika, ka alūksniešiem ir daudz senioru pašdarbības kolektīvu, pensionāri dzied, dejo. Mēs šajā jomā pagaidām vēl esam paslinki, vairāk rīkojam pasākumus. Pavisam drīz, 14.jūlijā, pie mums ciemos brauks draugi no Lielvārdes ar teātra izrādi “Zelta zeme”. Vēl, iesaistoties veselības projektā, rīkojam un apmeklējam lekcijas. Nupat bija nodarbība par veselīgu ēšanu, bet jau jūlijā par šo tematu tiks rīkotas arī meistarklases. Plašākais pasākums, ko rīkojam, ir Senioru diena, kad sanākam kopā un lustīgi pavadām laiku. Kamēr vien mums patīk būt kopā, tikmēr arī aktīvi darbosimies,” atzīst A. Freivalde, atklājot, ka tuvākajam laikam ir dažādi plāni un ieceres, bet pagaidām tās vēl tiks paturētas pie sevis.

“Dzīvesprieka” dalībnieki satiekas regulāri. Daži biedri atbraukt nevar, pie tiem tiek braukts ciemos. Iespēja kopā sanākt ir katru nedēļu. Aktīvākie pensionāri satiekas pat biežāk. Katru otro mēnesi tiek svinētas jubilejas.

Šobrīd Amatas pensionāru biedrībā kopumā ir 50 dalībnieku, “Dzīvesprieks” vadītāja A.Frei­val­de atzīst, ka īpašs prieks esot par to, ka pievienojas arī jauni biedri.