Ziņas

Sabiedrība

Senioru māja Līgatnē atvērta

Gards gan. Kā jau svinīgā brīdī - dzirkstošs dzēriens rada prieku par Jurģiem, kopā būšanu. To pasniedz Senioru mājas vadītāja Gunita Alksne.Foto: Sarmīte Feldmane

Svinīgā gaisotnē Līgatnē oficiāli tika atklāta Senioru māja. Bijušais Līgatnes pašvaldības sociālās aprūpes centrs vai vienkārši pansionāts no telpām kādreizējā slimnīcā pārcēlies uz rehabilitācijas centru “Līgatne”, kam pašvaldība nodevusi šo funkciju. Senioru māja ir centra struktūrvienība.

“Senioru mājā ir 37 vietas, patlaban ir 14 klienti. Ne tikai līgatnieši, arī no Pārgaujas, Rīgas, Ādažiem. Te strādā septiņi darbinieki,” pastāsta Senioru mājas vadītāja Gunita Alksne un atklāj, ka jaunākajai klientei ir 73, bet vecākajai 96 gadi.

Jurģus jaunās Senioru mājās iemītnieki var droši saukt par Ziemassvētku dāvanu. Nu jau aizmirsies, ka nebūt negribējās pārcelties no ierastās mājas, vides. “Te ir ļoti jauki. Arī vecajā vietā nebija ne vainas, tur divus gadus nodzīvoju. Bijām četras istabiņā, tagad divas. Te ir daudz vietas, kur staigāt, tur telpās nebija, kur pastaigāt. Te ar liftu nobrauc lejā un esi mežā, cik varu, staigāju, pavingrinu kājas. Viss kolektīvs jauks, mūs labi apkalpo. Esam paēduši, aprūpēti, siltumā, ko vēl vecumdienās vajag,” “Druvai” atzīst Marta Tērauda. Viņai jau 90 gadu dzīves pieredze. Ilgus gadus strādājusi fabrikā. “Daudz gadu nodzīvots, Līgatnē visi esam pazīstami, kopā dzīvojām un strādājām, cits citu neaizmirstam,” pastāsta Marta un ar prieku piebilst, ka jaunajās mājās jau paguvuši izgatavot eglīšu rotājumus, izcept piparkūkas, iedegt eglīti, skolēni priecējuši ar priekšnesumiem.

Līgatnietis Jānis Gūtmanis pagājušo ziemu nodzīvojis vecajā mājā. “Te tik plaša rūme, ērti. Man te ļoti patīk,” domās dalās Jānis.

Rehabilitācijas centra “Līgatne” valdes locekle Dace Klāmane atzīst, ka paveikts liels darbs, lai senioriem sagādātu šīs patīkamās pārmaiņas. Savukārt novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins atgādināja, ka ideja par Senioru māju bija jau 2009.gadā, kad pašvaldība pārņēma “Līgatni”. “Te dzīvesapstākļi ir citādāki. Ļoti svarīgi, ka te ikdienā līdzās ir mediķi, tā nav daudzās senioru mājās,” sacīja domes priekšsēdētājs un novēlēja, lai te dzīvo aktīvi cilvēki, kuriem priecīga un lustīga dzīve. “Lai turpinās tradīcija – tie, kuri atnāk uz šo māju, dzīvo ilgi un aktīvi,” sacīja Ainārs Šteins.

Pašvaldība Senioru mājai dāvināja lielu torti un mūzikas centru un katram saldumu paciņu Ziemassvētkos. “Mūsu identitātes zīme ir divas sakļautas plaukstas, kas simbolizē mīlestību un drošumu, plaukstas veido lapiņu, un cauri tek Gauja, plaukstas veido “S” burtu – Senioru māja. Zaļā krāsa raksturo piederību rehabilitācijas centram “Līgatne”. Mēs piedāvājam fiziskai veselībai atbilstošu brīvā laika pavadīšanu, sniegt morālu atbalstu katram, lai justos cienīts kā indivīds, godāts kā sabiedrības loceklis un iedrošināts dzīvot aktīvāk un pilnvērtīgāk,” misijas uzdevumus atklāj Dace Klāmane.

Viens komentārs

atsauksme

tie seniori tur tikai tās naudas dēļ tiek turēti, ar tādu attieksmi un vienaldzību reti esmu sastapies

Komentāri ir slēgti.