Ziņas

Sabiedrība

Seniori sanāk kopā un bauda vasaru

Dziesmas, kas liek dejot. Arta Šimpermaņa akordeona pavadībā spēlētās dziesmas senioriem radīja vēlmi ne tikai dziedāt līdzi, bet arī dejot.Foto: Iveta Rozentāle

Gandrīz 70 seniori izbaudīja ekskursiju uz Daibi, ko organizēja Stalbes pensionāru biedrība “Dzīvot­prieks”, pulcinot cilvēkus no tuvākas un tālākas apkārtnes un tādējādi jau laikus atzīmējot Senioru dienu.

Biedrības “Dzīvotprieks” vadītāja Grieta Grosberga pastāstīja, ka izlemts tuvāk iepazīt Daibi, kurā nav tikai uzņēmums ZAAO, bet arī citas apskates vērtas vietas un turpat kaimiņos Ozolkalnu rezidence, kur varēja izbaudīt Rumbas kvarteta mūziķa Arta Šimpermaņa koncertu, kā arī mājas saimnieces pagatavoto gardo zupu. “Šo skaisto vietu izvēlējāmies, jo te var sanākt daudz cilvēku, kā arī, ja laikapstākļi nebūtu lutinājuši, būtu, kur patverties. Divus gadus rudenī nevarējām atzīmēt Senioru dienu, tāpēc šogad to darām ļoti laikus,” atklāja G.Grosberga.

Straupiete Vizma Aleksanova, kura vasarās aizraujas ar ogošanu, izmanto arī iespēju piedalīties senioru pasākumos: “Man šādas kopā nākšanas ļoti patīk, esmu visurgājēja – varētu iet un iet, un pasākumos pat labprāt uzdejotu.” V.Aleksanova atzīst, ka biedrības vadītāja vienmēr prot atrast ko interesantu, jaunu. “Grieta ir unikāla – viņas izdomai nav gala. Šurpbraucot bija sajūta, ka braucam uz nekurieni, nevarēju pat iedomāties, ka te ir tik skaista vieta, pasakaini. Es vienmēr saku, ka jaunos cilvēkus, kas dzīvo un strādā laukos, būtu jāceļ uz pjedestāla par to, ko viņi izdara, kādas vietas sakopj.”

V.Aleksanova neiebilst, ja kādā pasākumā ir jāpiemaksā par ceļu vai ko citu: “Kad tad vēl iet, un kad tad vēl būt? Un tā ir iespēja sapucēties, saposties, uzvilkt kleitu. Ja vēl laiks ir atbilstošs, tad pavisam brīnišķīgi.” Straupiete atzīst, ka ļoti pietrūcis senioru Ziemassvētku pasākuma, kas iepriekš bijuši grandiozi: “Ne­vajadzētu jau nemaz tos bagātīgos galdus, bet galvenais – tā kopābūšana. Mums bija tādas balles! Man jau šķiet, ka ar lielā Cēsu novada izveidošanu ir mazāk pasākumu, iespēju, mums to ļoti pietrūkst.”

Olga Ruble no Auciema veselības dēļ ne vienmēr var iesaistīties senioru saietos,    bet šajā ekskursijā izlēmusi piedalīties, jo vīrs bērnībā dzīvojis Ozolkalnos: “Viņš solīja, ka atvedīs uz Daibi šo vietu parādīt. Te ir ļoti jauki. Paldies Grietiņai, ka viņa ar tādu enerģiju uztur mūs pie dzīvības.”

Līga Sīlīte no Lenčiem savulaik pasākumos piedalījusies ļoti regulāri, bet vērtē, ka pandēmija daudz izjaukusi: “Un tad arī senioriem bija bažas satikties, negribējās saslimt. Agrāk jau vienmēr biju. Šeit, Ozolkalnos, arī Dieva dota vieta, cilvēkiem ir zelta rokas, kas te visu ar mīlestību izdarījuši.” Tāpat seniore padalās ar savu šīs vasaras prieku, ka viņai ir ne tikai 15 mazbērni, bet arī septiņi mazmazbērniņi, tiek gaidīts astotais.

Senioru dienas pasākums biedrībai “Dzīvotprieks” ir viens no trijiem pasākumiem, kas rīkots ar pašvaldības finansiālu atbalstu. Līdz šim jau notikusi Sporta diena, kā arī Annas dienas svinēšana.

Arī citas Cēsu novada senioru biedrības vasarā aktīvi sanāk kopā, organizējot pasākumus. Ama­tas pensionāru biedrība “Dzī­vesprieks” šovasar sanāk kopā katru otrdienu, plāno aktivitātes, un katru mēnesi notiek kāds pasākums. Ļoti laba sadarbība senioriem ir ar ukraiņiem, palīdzot gan ar to, kas nepieciešams, gan kopīgi atpūšoties. Biedrības valdes priekšsēdētāja Aleksandra Frei­valde teic: “Ļoti sirsnīgas attiecības mums izveidojušās.” Tradi­cionāli vasaras ieskaņā pie senioriem viesojas Lielvārdes pensionāru biedrība ar teātra izrādi, pēc tam kopējs pasākums, kopā gatavojam pat zupu. Šovasar Amatas seniori braukuši ekskursijā uz Madonas novadu, Broņi­slavas Martuževas Dzejas klēti, uz Rīgu, Salaspils Botānisko dārzu, Baldones observatoriju, izbraukuši ar kuģīti pa Daugavu. A. Freivalde vērtē: “Aktivitātēm esam saņēmuši gan projektu naudu, gan, piemēram, ekskursijai naudiņu sakrājām paši, tāpēc izdomājam to, kas neizmaksā ļoti dārgi.”

“Dzīvesprieks” rūpējas arī par savu pagastu, patlaban Ģikšos apskatāma senioru veidota ziedu parāde, tādu veido jau devīto gadu. Šogad tā izvietota starp autoceļu un veloceliņu, to apskatīt iespējams ne tikai vietējiem, bet arī caurbraucējiem.

Piektdien “Dzīvesprieka” dalībnieki plāno braukt uz sporta spēlēm Zaubē, bet mēneša beigās rīkos Senioru dienas balli.