Ziņas

Sports

Sekmīga gada izskaņa

Labākie. Cīņas sporta kluba “Ferrum” audzēkņi Ralfs un Rainers Lūkini izcīnīja godalgotās vietas Martina Kleina piemiņas turnīrā Vīlandē.Foto: no albuma

Noslēdzoties kalendārajam gadam, var ielūkoties, kā pēdējās sacensībās veicies cīņas sporta kluba “Ferrum” dalībniekiem.

Jau ierasts, ka viņi ir regulāri un gaidīti viesi sacensībās Igaunijā, bet nu izmēģināti cīņas paklāji arī starptautiskās sacensībās Polijā, kurās piedalījās cīkstoņi no astoņu valstu 44 klubiem. Kā informē kluba treneris Andis Ruicis, piedāvājums bijis negaidīts: “Krišjāņa Kundziņa cīņas skolas vadība piedāvāja pievienoties viņu komandai šajās sacensībās. Ātri apzinājām iespējamos dalībniekus un izraudzījāmies Tomu Kukuškinu. Pirmkārt, viņš bija atbilstošā vecumā, otrkārt, tas bija novērtējums viņa degsmei treniņos un sacensībās. Toms sevi apliecināja ļoti labi, savā kategorijā izcīnot 5.vietu, kaut arī gaitas cīņas sportā uzsācis tikai šā gada septembrī.”

Aizvadīts arī piektais, pēdējais, posms sacensībās Igaunijā. Kopumā visos posmos piedalījās 262 zēni no Latvijas un Igaunijas. Te nebija dalījums vecuma vai svara kategorijās, vietu sadalījums lielā mērā bija atkarīgs no sacensību apmeklējuma intensivitātes. Lai iekļūtu starp labākajiem 13, katrā posmā bija jāizcīna iespējami augstāka vieta. Ilgu laiku šajā zonā turējās Ralfs Lūkins, taču pēdējā posmā iegūtā sestā vieta liedza būt starp labākajiem.

“Neraugoties uz to, varam būt apmierināti ar centīgāko puišu sniegumu sīvajā konkurencē. Jāuzteic vecāku līdzdalība, motivējot bērnus paveikt iesākto piecu posmu sacensību ciklā visa gada garumā. Paldies arī komandas jaunajiem censoņiem, kuri, savas aktīvās darbības cīņas sportā sākuši vien šajā mācību gadā, nenobijās, startējot sacensību noslēgumā,” teica treneris.

Pēdējā posmā, kad uz paklājiem devās gan zēni, gan meitenes, “Ferrum” cīkstoņiem sekojošas vietas: Nikola Salmiņa – 2., Reinis Strods – 3., Kitija Lāce

– 3., Rainers Lūkins – 5., Matīss Dreimanis – 5., Ralfs Lūkins – 6., Samanta Timpa – 8. Sniedze Grinberga cīnoties guva traumu un izstājās no turpmākajām cīņām, samierinoties ar 7.vietu.

Visu posmu kopvērtējumā labākais no kluba bija Ralfs Lūkins, ieņemot 21. vietu.

Aizvadīts tradicionālais turnīrs “Helsinki Open 2014”, kurā kluba “Ferrum” cīkstoņi startēja jau trešo reizi.

Turnīrā piedalījās 82 komandas no 13 valstīm, kopumā 341 dalībnieks. Šajās sacensībās meitenēm nebija iespēja cīnīties savā grupā, tāpēc par cīņas partneriem bija jāpieņem arī zēni.

“Šis fakts bija iepriekš zināms, tāpēc vienīgā mūsu kluba meitene Nikola Salmiņa šajos mačos bija morāli sagatavojusies cīņai un nenobijās no puišiem. Interesanti bija vērot, kā mūsu puiši, kuriem iekrita cīņas ar meitenēm no citiem klubiem, cīņas laikā burtiski sastinga. Protams, var teikt lielu paldies vecākiem, ka audzina cieņu pret meitenēm, bet cīņā visi esam līdzvērtīgi, ja vien to nosaka sacensību nolikums,” saka A. Ruicis.

Kluba kontā šajās sacensībās divi kausi, tos savās vecuma un svara kategorijās izcīnīja Cēsu 2.pamatskolas audzēkņi Ralfs Lūkins – 2.vieta un Jānis Ruicis – 3.vieta. Sestajā vietā Nikola Salmiņa un

Dins Puriņš, 7. – Rainers Lūkins, Rihards Sloka, 8. – Toms Krieviņš, bet Toms Ķīsis ierindojās 13.vietā.

Vairāki kluba dalībnieki savus spēkus izmēģināja arī Bauskas novada atklātajās meistarsacīkstēs brīvajā cīņā, kur labāk veicās R. Strodam, kurš izcīnīja bronzas godalgu.

Klubam īpaši svarīgs ir Martina Kleina piemiņas turnīrs Vīlandē, kas šogad notika jau 52.reizi. Sacensības veltītas pirmajam Igaunijas vasaras Olimpisko spēļu godalgotajam cīkstonim, kurš tālajā 1912. gadā izcīnīja sudraba medaļu, pārstāvot Krieviju.

Komandu “Ferrum” sacensībās pārstāvēja tikai divi puiši – Ralfs un Rainers Lūkini, abi tiekot pie godalgotām vietām. Raineram 2.vieta, Ralfam – 3.vieta.

Klubs arī informē, ka šogad, pateicoties atbalstam, kas saņemts, piedaloties Amatas novada pašvaldības organizētajā konkursā nevalstiskajām organizācijām, varējuši jūtami uzlabot treniņu apstākļus.

“Paldies pašvaldībai par izrādīto uzticību, sniedzot iespēju iegādāties cīņas apmācības dažādošanai dažādus palīgrīkus – pildbumbas, pretestības jostu, vingrinājuma lentas, cīņas lelles un citus. To izmantošana iesildīšanās procesā, cīņas elementu iestrādnēs, izmantojot sacensību norises gaitas pilnveidošanā, sniegusi milzu ieguldījumu audzēkņu attīstībā,” norāda kluba valdes priekšsēdētāja Evita Lūkina.

Jānis Gabrāns