Ziņas

Uzņēmējdarbība

Segliņš apstiprina, ka būs jālemj par pensiju samazināšanu

www.apollo.lv Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) TV3 raidījumam «Nekā Personīga» apstiprinājis, ka valdībai būs jālemj par pensiju samazināšanu, svētdien ziņo raidījums. Pensiju samazināšana pieminēta arī dokumentos, kas nonākuši raidījuma rīcībā. Tajos lasāma Finanšu ministrijas augstāko ierēdņu domu apmaiņa, kā papildināt budžetu, samazinot par 20% pensijas, kas ir lielākas par 100 latiem. Ministrijas aplēses ir, ka šādi iespējams iegūt papildus ap 100 miljoniem latu. Tāpat raidījuma rīcībā nonākušas ziņas, ka starptautiskā aizdevuma izsniedzēji vēlas panākt, lai Latvija palielinātu valsts budžeta ieņēmumus uz vēl augstāku nodokļu rēķina. «Nekā Personīga» zināms, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SFV) grib vēlreiz pacelt PVN – šoreiz no 21% uz 23%. Savukārt, ieviešot nodokli par dzīvojamo platību, SVF piedāvā to piemērot visam īpašumam, nevis tikai luksus mitekļiem.

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) «Nekā Personīga» negribīgi apstiprinājis, ka sarunas par nodokļu celšanu ir bijušas, bet Latvija joprojām cer, ka izdosies naudu atrast citos veidos, jo nodokļu pacelšana vēl vairāk iesaldēs ekonomiku un Latviju ieraus vēl dziļāk recesijas spirālē. Repše noradījis: «Šīs prasības netiek tā ļoti precīzi artikulētas. Vismaz patreizējā stadijā. Tiek sacīts – nu izdomājiet paši kā jūs tiekat galā, bet pierādiet mums, ka jūs spējat tikt galā. Bet ir zināms, ka iepriekšējās valdības parakstītajā memorandā šāds punkts ir iekļauts un ir bijusi pietiekami nopietna saruna par to.»

Atbildot uz jautājumu, vai ticama ir iespēja, ka Latvija piekāpsies SVF aicinājumam piemērot nodokli 100% visai dzīvojamai platībai, Repše to sauc par maz ticamu.