Ziņas

Sabiedrība

Savvaļas Dzīvnieku audzētāju asociācijai 15

Savvaļas Dzīvnieku audzētāju asociācija (SDAA) šogad nosvinēja 15. gadskārtu, pulcējot staltbriežu un dambriežu audzētājus zinātniskajā konferencē “Staltbriežu un dambriežu ganāmpulku kvalitātes uzlabošana”, kas norisinājās Siguldas novada Mores pagastā, “Safari parkā”.

Konferenci, kas notika pagājušajā nedēļā, apmeklēja ap simts briežaudzētāju no Igaunijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Spānijas, Portugāles, Itālijas, Anglijas, Vācijas, Austrijas, Krievijas, Baltkrievijas un Azerbaidžānas.

Starptautiskās konferences laikā dalībnieki diskutēja par biotehnoloģiju un briežu audzēšanu, briežu ēdināšanu un pareizu aprūpi briežu fermā, kā arī izglītoja Latvijas un pasaules briežaudzētājus par jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem briežu ģenētikā un briežaudzēšanas menedžmentā. Tika runāts par sasniegumiem un audzēšanas metodēm vadošajos briežaudzēšanas uzņēmumos Eiropā, demonstrējot metožu praktisko pielietošanu.

Līdztekus konferecei notika arī briežu ragu izstāde. Tās mērķis bija popularizēt briežaudzēšanas nozari Latvijas un kaimiņvalstu uzņēmēju vidū, demonstrēt Latvijas ciltsdarba saimniecību panākumus salīdzinājumā ar citiem Latvijas un ārvalstu izstādes dalībniekiem, kā arī veicināt Latvijas briežaudzētāju produkcijas konkurētspēju pasaules tirgū. Notika ragu vērtēšana un noslēgumā arī apbalvošanas ceremonija. Kā izteicās SDAA valdes priekšsēdētājs Dainis Paeglītis: “Biedrība īpaši lepojas ar paplašināšanos. SDAA ir izaugusi no desmit līdz vairāk nekā 70 briežaudzētājiem Latvijā. ”

Tuvākajos piecos gados biedrība vēlas uzaudzēt staltbriežu skaitu līdz eksporta līmenim, lai būtu konkurēt spējīgi ar briežu gaļas un dzīvnieku eksportu gan Eiropas, gan austrumu tirgū. “Pašlaik Latvijā ir 10 000 reģistrētu staltbriežu, bet ar to ir par maz, lai pietiekamos apjomos eksportētu gaļu. Lai varētu tirgot dzīvniekus un gaļu, jāuzlabo kvalitātes rādītāji,” stāsta Paeglītis.

Interese par staltbriežu audzēšanu katru gadu palielinās, jo asociācijai ik gadu piebiedrojas no trim līdz sešiem biedriem. Pašlaik Latvijā lielākais ganāmpulks sasniedzis vairāk par diviem tūkstošiem briežu.

Kad nopietnā un zinātniskā dienas daļa bija aizvadīta, dalībnieki lustējās kopīgā ballē.