Ziņas

Sports

Savas trases priekšrocības un izaicinājumi

Labākie. Latvijas čempionātā rollerslēpošanā V50 grupā abās dienās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Ivo Caune, otrais Mariss Zariņš, trešais Uģis Dančauskis. Foto: no CC Ski Latvija

Nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā aizvadīts Latvijas čempionāta pirmais posms rollerslēpošanā.

Pirmajā sacensību dienā dalībnieki sacentās īsajā distancē klasiskajā stilā, otrajā dienā – brīvajā stilā. Dažādās vecuma grupās kopumā uz starta devās aptuveni 180 sportistu, viņu vidū arī Cēsu novada lieli un mazi rollerslēpotāji, lai izmantotu mājas trases priekšrocības. Daudziem tas veiksmīgi izdevās, izcīnītas god­algotas vietas, čempionu tituli, citiem sava trase bija kā papildu izaicinājums, jo tas dažkārt var nostrādāt arī kā papildu apgrūtinājums. Taču jebkuras sacensības ir ļoti noderīga pieredze, ko nevar iegūt treniņos. Pirmie distancē devās FIS ieskaites grupu dalībnieki. Sieviešu konkurencē no mājniecēm vislabāk veicās Amēlijai Zaķei, kura absolūtajā vērtējumā uzrādīja septīto rezultātu, bet S18 grupā bija otrā. Var minēt, ka šajā starta grupā viņa bija jaunākā dalībniece. Vēl S18 grupā 4.vietā Stella Bleidele, 5. Laura Alziņa.

Dāmām FIS ieskaitē uzvarēja madoniete Kitija Auziņa, aiz sevis atstājot Igaunijas spēcīgās sportistes. Pēc finiša sarunā ar “Druva” viņa atzina, ka 5 km distance patiesībā ir garš sprints: “Tur nevar domāt par kādu taktiku, ir jāsaņemas un jāizdara ātrs darbs! Šoreiz bija spēcīgas konkurentes, abas Igaunijas slēpotājas, kuras ziemā man ir grūti aizsniedzamas. Tikai vienu reizi izdevies uzvarēt, tāpēc cīņa ar viņām ir liels izaicinājums un arī pagodinājums. Mans šodienas mērķis bija cīnīties līdzvērtīgi, zaudēt iespējami mazāk, bet, kā izrādījās, spēju uzvarēt pat ar 14 sekunžu pārsvaru, kas bija patīkams pārsteigums. Šodienas uzvara nenoliedzami dos papildu stimulu otrās dienas sacensībām, lai gan es parasti spēju nedomāt par iepriekšējo dienu, katras sacensības ir kā jauns sākums!”

Tad par Latvijas čempionāta medaļām cīnījās pārējo grupu rollerslēpotāji. V16 grupā 3.vietā Ernests Skride. V14 grupā 2.vietā Gustavs Bērziņš. S14 grupā sudraba medaļa Sendijai Dūmiņai, bronza – Adelei Šlēziņai, 4.vietā Zane Salmiņa.

V12 grupā viss goda pjedestāls Cēsu Sporta skolas jaunajiem sportistiem, uzvarēja Jānis Lingarts, otrajā vietā Gustavs Spolītis, 3. Otto Gaiss. S12 grupā uzvarēja Elza Krastiņa, 4. Annija Brokāne, 5. Rebeka Martinova.

V10 grupā čempiona tituls Renāram Zaķim, S10 grupā 2. Alise Krastiņa, 6. Tīna Groševa.

V40 grupā uzvarēja Gatis Graudiņš, 3. Mārtiņš Treikmanis. V50 grupā pirmais Ivo Caune (Ģikši), 2. Mariss Zariņš (Bērziņi), 3. Uģis Dančauskis (“TRX Cēsis”).

Otrajā dienā īsā distance brīvajā stilā. V16 grupā 3.vietā E. Skride, pusotru sekundi atpaliekot no otrās vietas. V14 grupā 6. Artūrs Zaķis.

S14 grupā, lai gan ātrāko laiku uzrādīja Ukrainas sportiste, Latvijas čempiones tituls Sendijai Dūmiņai, 4.vietā Zane Salmiņa.

V12 grupā otro uzvaru divās dienās svinēja J. Lingarts, par vienu sekundi apsteidzot sāncensi no Madonas. 3.vietā G. Spolītis, ceturtais O. Gaiss, sestais Adrians Avens.

S12 grupā arī šajā dienā uzvarēja E. Krastiņa, R. Martinova šoreiz trešā, 5.vietā Jasmīna Treikmane. V10 grupā par uzvaru cīnījās divi mājnieki, labāko laiku uzrādīja R. Zaķis, bet 2,6 sekundes aiz viņa otrajā vietā Faraels Rua. S10 grupā čempiones medaļa Luīzei Spalviņai, bet 3.vietā Alise Krastiņa.  V40 grupā uzvarēja G. Graudiņš, 3. M. Treikmanis. S50 grupā vietu sadalījums tieši tāds pat kā pirmajā dienā: Ivo Caune (Ģikši), 2. Mariss Zariņš (Bērziņi), 3. Uģis Dančauskis (“TRX Cēsis”).

Sacensību seriāls Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā turpinās, šīs nedēļas nogalē Latvijas kauss vasaras biatlonā.