Ziņas

Sabiedrība

Savākta ceturtā daļa ideju Kocēnu novadam

Februāra nogalē Kocēnu novada domes sapulcēs ar iedzīvotājiem savākusi ceturto daļu no iecerētajām simt idejām, kuras ar nelieliem līdzekļiem līdz Latvijas simtgadei spēt uzlabot novada iedzīvotāju ikdienu, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes pārstāve Krista Gromova.

Novada ciemos pasākumu laikā ar iedzīvotājiem tikās domes vadība un vadošo struktūrvienību un uzņēmuma “Kocēnu komunālā saimniecība” pārstāvji. Klātesošie tika informēti par aizvadītajā gadā pašvaldības paveikto, kā arī 2017.gadā plānotajiem uzlabojumiem, investīcijām un izaicinājumiem.

Uzklausīti iedzīvotāju jautājumi un rosinājumi. Piemēram, Rubenē, Kocēnos, Dikļos, Dauguļos un Zilākalnā saruna galvenokārt raisījās par dažādiem nelieliem uzlabojumiem, kas nepieciešami, lai ciematu iedzīvotājiem padarītu ērtāku pārvietošanos, auto novietošanu, uzlabotu drošību, labiekārtotu iedzīvotājiem pieejamāku teritoriju, ierīkojot apgaismojumu u.tml. Savukārt Vaidavā un Bērzainē diskusija lielākoties bija par izmaiņām siltumapgādē.

Gaidot Latvijas simtgadi, Kocēnu novada dome izsludinājusi akciju, kurā ikviens iedzīvotājs bija aicināts sanāksmju laikā iesniegt- dāvināt ierosinājumus vai idejas par to, kā ar nelieliem finanšu līdzekļiem īstenot uzlabojumus novadā un novadnieku labā. “Savākta” jau ceturdaļsimta ideju. Lai sasniegtu mērķi, savākt 100 idejas, Kocēnu novada dome pēc interesentu ierosinājuma pagarina akciju. Dāvināt idejas domei varēs līdz 2017.gada 15.martam elektroniskā veidā “www.kocenunovads.lv”.

Visi priekšlikumi tiks fiksēti un, izvērtējot iespējas īstenot, 100 īstenojamās idejas tiks publicētas “www.kocenunovads.lv”, kā arī regulāri sabiedrība tiks informēta par to realizēšanu.