Ziņas

Sports

Sava trase veiksmīga

Veiksmīga sezona. Cēsnieks Kārlis Sabulis MX2 klasē Cēsu posmā izcīnīja trešo vietu, kas Latvijas čempionāta kopvērtējumā ļāva pakāpties uz otro vietu, sezonu noslēdzot vicečempiona statusā.Foto: Māris Buholcs
NEDAUDZ PIETRŪKA. Cēsu braucējam Ingaram Asmam MX125 klasē neizdevās savā trasē kāpt uz goda pjedestāla, taču čempionāta kopvērtējumā izcīnīta 3. vieta.

* NEDAUDZ PIETRŪKA. Cēsu braucējam Ingaram Asmam MX125 klasē neizdevās savā trasē kāpt uz goda pjedestāla, taču čempionāta kopvērtējumā izcīnīta 3. vieta.

“Ezerkalnu” mototrasē aizvadīts ceturtais, pēdējais Latvijas čempionāta posms jeb “Superfināls”. Šogad motokrosa svētki “Ezerkalnos” risinājās tikai vienu dienu, jo trasē devās tikai solo motociklu braucēji.

Cēsu pusē tika noskaidroti Latvijas čempionu titulu ieguvēji MX1, MX2, MX65, MX85, MX125 klasēs. Par uzvarām Latvijas kausa posmā cīnījās arī senioru un veterānu klases braucēji, kuriem vēl izšķirošās cīņas priekšā.

Jau rakstījām, ka aizvadītais motokross bija īpašs arī ar to, ka “Superfinālā” sportistu iegūtie punkti dubultojās, proti, ja parasti par uzvaru brauciena sportists saņem 25 punktus, šoreiz – 50, tātad divu braucienu summā uzvarētājs savu punktu krājumu varēja papildināt par 100 punktiem.

Sacensību rīkotāji Kristera Serģa vadībā bija parūpējušies par lielisku moto šovu, jo ierindā stājās labākie Latvijas un Igaunijas braucēji. Kaimiņi šoreiz izrādījās pārāki, un posma kopvērtējumā gandrīz visās MX klasēs uzvarētāju kausi aizceļoja no Latvijas. Igauņi uzvarēja MX1 klasē – Prīts Ratseps, MX2 klasē – Indreks Magi, MX85 klasē – Andreass Hīmagi, X65 klasē uzvarēja Baltkrievijas braucējs Daniels Valovičs, un tikai MX125 klasē uzvarēja latvietis Arnolds Sniķers.

Cēsu līdzjutēji īpaši juta līdzi savējiem. MX2 klasē uz starta stājās Kārlis Sabulis (MX Moduls), kuram divas iepriekšējās sezonas bija pagalam neveiksmīgas. Jau sākumā tika gūta trauma, kas liedza startēt. Šogad beidzot izdevies parādīt, uz ko braucējs spējīgs, un pirms šī posma kopvērtējumā viņš ieņēma trešo vietu, no līdera atpaliekot 38 punktus, bet no otrās vietas – septiņus. Labs sniegums savā trasē dotu iespēju pakāpties augstāk, kas arī tika īstenots. Pirmajā braucienā Kārlis ieņēma ceturto vietu, otrajā pirmajos apļus bija līderos, taču tad viņu apdzina igaunis I. Magi, kurš šajā čempionātā uzvarējis septiņus no astoņiem braucieniem. Tikai vienu reizi izdevās uzvarēt K. Sabulim. Rezultātā Cēsu posmā K. Sabulim trešā vieta, un iegūtie 80 punkti ļāva pakāpties uz otro vietu čempionāta kopvērtējumā.

Pēc finiša Kārlis atzina, ka ar otrā brauciena rezultātu ir apmierināts: “Gribējās uzvarēt, bet otrajā braucienā piedzina rokas, kas neļāva līdz galam noturēt tempu. Bet jāatzīst, ka igaunis ir stiprāks, to parāda arī sezonas bilance. Taču kopumā ar sezonu esmu ļoti apmierināts, jo ir tikai viena nullīte un kopvērtējumā izcīnīta otrā vieta. Beidzot pēc divām izlaistām sezonām, pēc divām lielām traumām esmu iekļuvis labāko trijniekā.”

Braucējs atzīst, ka starts mājas trasē vienmēr ir īpašs: “Divus gadus nebiju braucis Cēsīs, tāpēc ļoti gaidīju šīs sacensības. Ir lieliski, ka apkārt līdzjutēji, atbalstītāji. Emocionāli it kā vieglāk braukt savā trasē, bet savi skatītāji dod milzīgu emocionālo spriedzi. Viņi grib redzēt manu uzvaru, es pats gribu uzvarēt, tas dod papildu uztraukumu. Taču viss izdevās, un veiksmīga sezona dod prieku strādāt tālāk. Vicečempiona tituls rāda, ka viss darīts pareizi, atliek tikai turpināt!”

MX125 klasē uz starta stājās Ingars Asma (Gaujas kauss MX Team), kurš kopvērtējumā pirms šī posma ieņēma ieņem 4.vietu, ar cerībām iekļūt trijniekā. Dienu pirms starta radās papildu problēma – pēkšņa slimība, vēl vakarā Ingaram bija augsta temperatūra. Taču tika darīts viss, lai varētu stāties uz starta, jo braukt savā trasē – tas ir notikums, ko negribas laist garām. Pirmā braucienā viņš finišēja trešais, otrajā – sestais, kas posma kopvērtējumā deva 5.vietu, toties čempionāta kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 3.vietu, tuvāko sekotāju apsteidzot par diviem punktiem.

Pēc finiša Ingars atzina, ka šoreiz pievīlusi tehnika: “Otrajā braucienā kaut kas notika mocim, nevarēja kā nākas pagriezt stūri. Nevienā līkumā nevarēju normāli iebraukt. Cerēju beidzot iekļūt mājas posma kopvērtējumā trijniekā, pirmais brauciens pierādīja, ka tas iespējams, diemžēl motokrosā viss nav atkarīgs tikai no braucēja. Arī slimība atstāja savu iespaidu, pirmajā braucienā tā neļāva būt augstāk. Vienīgais mierinājums, ka Latvijas čempionāta kopvērtējumā esmu trešajā vietā!”

Cēsīs Latvijas kausa posma ietvaros startēja arī seniori un veterāni. Senioru klasē abos braucienos un posmā otro vietu izcīnīja Raivo Freibergs, kurš ir otrais arī kausa kopvērtējumā. Septītajā vietā Cēsīs Jānis Mironovs, kurš septītais arī kopvērtējumā. Veterānu klasē 4.vietā Ivars Blažēvics, kopvērtējumā saglabājot trešo vietu.
Nākamās nedēļas nogalē notiks pēdējais Latvijas kausa posms, kur par vietu trijniekā cīņu turpinās arī MX braucēji. Pēc pieciem posmiem MX125 klasē I. Asma ieņem pirmo vietu, bet MX2 klasē K. Sabulis ir trešais.