Ziņas

Sports

Savā trasē dubultpanākums

Priekuļu slēpošanas un biatlona centrā aizvadīts 2015. gada Latvijas čempionāts kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā. Elites vīru grupā čempiona titulu izcīnīja “ZZK Cēsis” pārstāvis Arnis Pētersons, sudrabs viņa komandas biedram Mārtiņam Blūmam, bet trešais komandas sportists Ivars Prokofjevs finišēja piektais.

Vairākus iepriekšējos gadus Latvijas čempionāts šajā MTB disciplīnā risinājās Baldonē, šogad, pateicoties vietējo riteņbraukšanas entuziastu pūlēm, kuri izveidoja aizraujošu trasi, sacensības risinājās Priekuļos. Nedaudz vairāk nekā četrus kilometrus garā trase veda pa Olimpiskā centra apkaimē esošajām nogāzēm, sportistiem nācās pievarēt gan garus un stāvus kāpumus, gan straujus nobraucienus, kuros netrūka aizraujošu tramplīnu. Papildu grūtības braucējiem sagādāja samirkušās skaidas, kas kāpumus padarīja daudz smagākus. Šāda trase uzskatāmi parādīja katra sportista gatavību un reālo varēšanu.

Vīriešu elites grupā, kurā dalībniekiem bija jāveic seši apļi, startēja visi labākie Latvijas kalnu riteņbraucēji, tai skaitā vairāku iepriekšējo gadu čempions Matīss Preimanis (“Sportlife Cycling team”). Taču šoreiz viņam nebija nekādu cerību uz titula nosargāšanu, jo abi “ZZK Cēsis” braucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms – jau pirmajā aplī aizmuka no pārējiem, saglabājot līderpozīcijas līdz pat finišam. Var atgādināt, ka abi šogad veiksmīgi startējuši pasaules kausa posmos, katrs izcīnot 12.vietu. Pasaules kausu pieredze un teicamā fiziskā gatavība apliecinājās arī Priekuļu trasē.

Sacensību pēdējos apļos Arnis aizbēga arī no sava komandas biedra, izcīnot Latvijas čempiona titulu Olimpiskā krosa disciplīnā, kas ir pirmais viņa sportiskajā karjerā. Sudrabs M. Blūmam, kurš finišēja pēc 33 sekundēm, bet trešais M. Preimanis, kurš uzvarētājam zaudēja vairāk nekā sešas ar pusi minūtes. Vēl trīs minūtes vēlāk fi-nišēja cēsnieks I. Prokofjevs, ieņemot 5.vietu.

Pēc finiša čempions A. Pētersons atzina – pēdējā aplī sapratis, ka ir iespēja izcīnīt uzvaru: “Distances sākumā mums ar Mārtiņu bija uzdevums aizmukt no Matīsa, un tālāk jau nekādas taktikas vairs nebija. Tad sajutu, ka man ir iespēja un izdevība aizmukt arī no Mārtiņa. Iespējams, viņš negaidīja šādu manevru, bet sacensību likme tomēr bija ļoti augsta – Latvijas čempiona tituls. Izman-toju iespēju un uzvarēju!”

Arnis atzīst, ka trase bijusi smaga, to vēl apgrūtināja iepriekšējo dienu lieti. Trenējies šajā trasē daudz, taču tik pielijusi kā sacensību dienā tā nekad neesot bijusi. Īpaši smagi bijis braukt augšup pa pielijušajām skaidām, kas klāj slēpošanas trases nogāzes. Spor-tists arī atzīst, ka pasaules kausu pieredze nāk tikai par labu: “Pa-saules trases ir daudz sarežģītākas nekā Latvijā, bet te nav tik augsts sportistu tehnisko iemaņu līmenis, tāpēc trase tika veidota vien-kāršāka, lai visi braucēji tiek līdz finišam.”

Šoreiz arī tehnika nav pievīlusi, jo divās iepriekšējās sacensībās – vienā pasaules kausa posmā un Vivus MTB maratona Smiltenes posmā – tehniskās ķibeles liedza rādīt labāko sniegumu. Tiesa, iesildoties pirms Olimpiskā krosa pārsista riepa, bet sacensībām uzliktais rezerves ritenis izturējis godam.
Šobrīd Arnis jau devies uz Itāliju, kur nedēļas nogalē risi-nāsies Eiropas čempionāts Olim-piskajā krosa disciplīnā, bet Mār-tiņš Blūms dosies uz Ameriku, lai startētu pasaules kausa posmos. Visas šīs sacensības ļaus sportistiem labāk gatavoties pasaules čempionātam, kas augustā notiks Itālijā.

Latvijas XCO čempionātā sie-vietēm elites grupā par Latvijas čempioni kļuva Katrīna Jaunsla-viete (“Ebike Machine”), sudraba medaļa smiltenietei Rūtai Brakovskai, bet bronzas godalga Madarai Fūrmanei no “RRS/ Purvciems”.

Junioru vīru grupā uzvarēja “Sportlife Cycling team” braucējs Tomass Iļjenko, divās nākamajās vietās brāļi Emīls un Edvarts Višķeri no “NN Sporta klubs”, bet tūlīt aiz goda pjedestāla cēsnieks Ivo Jursons no sporta kluba “Wendi”.

Spraigas un azartiskas cīņas risinājās arī senioru grupās. Te savu sportisko formu apliecināja bijušais biatlonists Ilmārs Bricis, kurš ātrāk par visiem veica divus apļus, izcīnot čempiona titulu S2 grupā. S1 grupā, kur sacentās jaunākie seniori, uzvarēja Reinis Avens, bet S3 grupā pirmais Agris Kalējs.