Ziņas

Sabiedrība

Savā svētku dienā pasniegt dāvanas citiem

Noderīgi. VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Alberts Pundurs nodod sarūpētās “SPĒKA kastes” Cēsu klīnikas Bērnu nodaļas pediatrēm Sandrai Kidei un Irēnai Rinkai.Foto: Jānis Gabrāns

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar, 17.maijā, atzīmēja Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Arī šogad dienests nerīkoja tradicionālo Atvērto durvju dienu un apbalvošanas pasākumus, bet meklēja iespēju svinēt svētkus citādi.

Krietni šaurākā lokā tika godināti tie dienestā strādājošie, kuri snieguši ieguldījumu VUGD attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus. Par godu šiem svētkiem, kas bija arī 156.gadadiena ugunsdzēsībai Latvijā, dienestā strādājošajiem piešķirti vairāk nekā 200 Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumi. Tos saņēmuši arī divi Cēsu daļas Jaun­piebalgas posteņa darbinieki.

Iekšlietu ministrijas Pateicība izteikta Jaunpiebalgas posteņa vada komandiera vietniekam Ilva­ram Damrozem, bet ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Goda rakstu apbalvots Jaunpiebalgas posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) Sandis Černiševs.

VUGD Vidzemes reģiona brigāde šogad savā svētku dienā nolēmusi dāvāt dāvanas citiem. Vidzemes brigāde turpināja pērn gada nogalē iesākto akciju “Lai tev spēks veseļoties”, kurā ugunsdzēsēji glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi dienestā nodarbinātie ikvienā no reģiona struktūrvienībām piepildīja “SPĒKA kastes” ar rotaļlietām, zīmuļiem un citām noderīgām lietām mazajiem pacientiem, kuri ārstējas slimnīcās. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa stāsta: “Ideja akcijai radās pērn, pārrunājot amatpersonu pieredzi, kas gūta, kopā ar bērniem veseļojoties ārstniecības iestādēs. Vidzemes reģiona brigādes nodarbinātie ir pārliecināti, ka tie bērni, kuri atgūs veselību slimnīcās, sajutīs mūsu sūtītās labās domas, kā arī “SPĒKA kastes” saturs dos papildu spēku cīņai ar slimībām. Ņe­mot vērā atsauksmes pēc pirmās dāvināšanas reizes, šoreiz centāmies sarūpēt lietas, kas bērniem bija īpaši iepatikušās.”
Ugunsdzēsēju un glābēju dienā viss sarūpētais tika nogādāts četrās Vidzemes slimnīcās, kurās atrodas bērnu nodaļas, – Valmierā, Alūksnē, Madonā un Cēsīs.

Cēsu klīnikai dāvanu nogādāja Vidzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Alberts Pun­durs, uzsverot, ka šis notikums piešķir Ugunsdzēsēju un glābēju dienai pavisam citu vērtību: “Kur vēl labāk, ja vari kādam citam sagādāt prieku, jo īpaši – bērniem. Ļoti ceru, ka šī tradīcija mūsu dienestā radīs turpinājumu un spēsim vismaz divas reizes gadā – pirms Ziemassvētkiem un uz mūsu profesionālajiem svētkiem – nogādāt slimnīcu bērnu nodaļās mūsu dāvanas. Redzam, ka dienesta kolektīvs to uzņem ar prieku, visi ir atsaucīgi, katrs kaut ko bērniem noderīgu ieliek šajās “SPĒKA kastēs”. Ja varam kaut šādā veidā bērniem palīdzēt un sagādāt prieku, vairojam to arī sev!”

Dāvanu saņēma Cēsu klīnikas Bērnu nodaļas pediatre Irēna Rinka un Sandra Kide, sakot lielu paldies par šo iniciatīvu. I. Rinka “Druvai” pastāstīja, ka jau pērn dāvinājums parādījis, cik tas noderīgs: “Kad mazie pacienti ienāk mūsu nodaļā, mēs viņiem šad tad “darām pāri”, lai viņi ātrāk izveseļotos, un šīs dāvanas spēj viņus mierināt, bērnu sejās parādās smaids. Un, ja smaida bērns, arī vecāki ir priecīgāki, un tad atveseļošanās periods nepārprotami rit ātrāk. Esam pateicīgi ugunsdzēsējiem, ka viņi mūs neaizmirst. Dāvanā ir jaunas rotaļlietas, spēles, grāmatas, rakstāmpiederumi, cits noderīgais. Krāsojamās grāmatas bērniem ļoti patīk, tās noder gan nodaļā, gan ambulatorajā pieņemšanā, kamēr bērni nodarbināti ar krāsošanu, dakteris var aprunāties ar mammu. Dāvanā ir lietas dažādiem vecumiem, viss ļoti praktisks un izmantojams.”

S. Kide piebilda, ka pirmais dāvinājums no ugunsdzēsējiem, kas saņemts gada nogalē, jau gandrīz izlietots, grāmatas izkrāsotas, tāpēc šī dāvana nākot īstajā laikā.
Arī Bērnu nodaļas personāls negaidīja viesi gluži tukšām rokām, bet sveica VUGD pārstāvi viņu svētkos.

A. Pundurs, jautāts, vai 17.maijs ir īpašāka diena nekā citas, norāda, ka, protams, ir: “Kad sāku strādāt pirms gadiem 20, tas nebija tik jūtams, bet gadu no gada svētku sajūta šajā dienā ienāk arvien vairāk. Tie, kuri var, vairāk sapošas, uzvelk baltos formas kreklus. Tikai no pašiem atkarīgs, kā šo dienu padarām par svētkiem sev un saviem kolēģiem. Arī tagad, pandēmijas laikos, dzīve taču nav apstājusies, ir tikai jāpameklē jaunas iespējas. Patiesībā arī tas ir pozitīvi, jo liek uz lietām paraudzīties citādi un, iespējams, atrast pat labākus risinājumus nekā ikdienas rutīnā. Šogad nevaram būt kopā ar iedzīvotājiem, rīkojot Atvērto durvju dienas mūsu posteņos, bet ceram, ka nākamgad tas būs iespējams. Tad varēsim vēl labāk novērtēt šo iespēju – satikties ikdienā un svētkos!”