Ziņas

Sports

Savā distancē arī čempionu tituli

MEDAĻNIEKI. Cēsu Sporta skolas audzēkņi tika pie godalgām Latvijas čempionāta vasaras biatlonā pirmajā posmā, kas notika slēpošanas un biatlona centrā "Cēsis".Foto: no albuma

Slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis” Latvijas čempionāta vasaras biatlonā pirmais posms, kurā sacentās sprintā un individuālajā distancē, sportistiem bija īsts pārbaudījums.

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule pastāstīja, ka pārbaudījuma vaininieks sportistiem bija karstais laiks: “Turklāt svētdien, kad bija īpaši svelmains, biatlonistiem nācās veikt garākās distances, kas čempionātā paredzētas. Teiksim, vīriešiem, junioriem 15 km, kas nozīmē, ka Saules kalnā nācās tikt augšā sešas reizes, un starts bija tieši dienas vidū, kad laiks viskarstākais. Bet visi izturēja, neviens neizstājās, cits jautājums, kā tas ietekmēja rezultātu.”

Jau ierasts, ka vecākajās grupās – juniori, pieaugušie – dalībnieku skaits ir ļoti neliels, un šīs sacensības nebija izņēmums. Šoreiz gan vērts atzīmēt, ka čempionātā startēja abi labākie Latvijas biatlonisti – Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika. Andrejs startēja tikai pirmajā dienā, sprintā, Baiba – abās distancēs, un abi pierādīja, ka šobrīd ir Latvijā labākie, izcīnot čempionu titulus. B. Bendikai veiksmīga arī šaušana, individuālajā distancē aizvērti visi mērķi četrās ugunslīnijās, bet sprintā nesašauts tikai viens mērķis.

Rezumējot Cēsu Sporta skolas (CPSS) audzēkņu sniegumu, I.Cekule atzīmē, ka īpašs prieks par jauno maiņu. Abās distancēs C grupā medaļas gan puišiem, gan meitenēm: “Ir grupas, kurās nav tik labs sniegums, kā gribētos, bet jaunā maiņa aug laba, perspektīva. Cerams, ka rādīs labus rezultātus arī turpmāk. Īpaši gribu atzīmēt Esteri Volfu, kura C grupā meitenēm uzvarēja abās distancēs, šautuvēs nepieļaujot nevienu kļūdu. Sprintā viņa bija precīza abās ugunslīnijās, individuālajā distancē – visās trijās.”

Var vien piebilst, ka viņa bija vienīgā, kas uzrādīja tik precīzu šaušanu, ņemot vērā dalībniekus, kuri startēja abās dienās.
Dāmām sprintā spēkus izmēģināja arī Inga Paškovska, kuru esam pieraduši redzēt distanču slēpošanā. Taču pievīla šaušana, seši neaizvērti mērķi,un viņai triju dalībnieču konkurencē trešā vieta.

Junioriem sprinta sacentās četri dalībnieki: Reinis Upens – trešais, aiz viņa Dzintars Daļeckis. Juniorēm tikai viena dalībniece- Krista Razgale, kura nesašāva divus mērķus.

A grupas jauniešiem 5.vietā Artis Zvaigznītis. Jaunietēm B grupā otrajā vietā Signe Miķelsone, ceturtajā – Ieva Vaļska, sestajā – Matilde Sproģe.
Jauniešiem C grupā trešais Ričards Lošins, 5. – Emīls Paulovs. Jaunietēm šajā grupā uzvarēja Estere Volfa, trešā- Elizabete Slotiņa, ceturtā – Elza Bleidele.

Individuālajā distancē junioru konkurencē uz starta trīs dalībnieki,un finišā otrais- Rūdis Balodis, trešais – R. Upens. Juniorēm divas biatlonistes, bet K. Razgalei šoreiz galīgi neveicās šaušana, neaizvērti palika 14 mērķi no 20, tāpēc otrā vieta.
Sievietēm uz starta arī Annija Sabule, kurai trešā vieta.

Jauniešiem A grupā vēl viena piektā vieta A. Zvaigznītim. B grupā jaunietēm čempiones tituls S. Miķelsonei, I. Vaļska tūlīt aiz goda pjedestāla, bet sešnieku noslēdza M. Sproģe. C grupā jauniešiem uzvarēja Rūdis Bišers, bet jaunietēm arī šajā distancē nepārspēta palika E. Volfa. Sudraba godalga E. Slotiņai.

D grupas jaunieši sacentās tikai skriešanā. Sprinta distancē zēniem CPSS audzēkņi tūlīt aiz labāko sešnieka, meitenēm sudraba medaļa Stellai Bleidelei, bet Keitai Šmitei piektā vieta. Masu startā zēniem otrajā vietā Rūdolfs Raudziņš, meitenēm ceturtā –
K. Šmite.

Latvijas čempionāta otrais posms notiks septembrī – Madonā. I. Cekule stāsta, ka, ņemot vērā abus vasaras biatlona posmus, kā arī iepriekšējās ziemas sezonas reitingus, tiks komplektēta valsts izlase dalībai Jauniešu 3. ziemas olimpiskajām spēlēm, kas janvārī notiks Šveicē. Biatlonā izlasē būs trīs zēni, trīs meitenes, un izlasē varētu būt Signe Miķelsone, kurai šoreiz godalgotās vietas abās dienās, arī reitingā viņa ir trijniekā. Atliek arī Madonā nostartēt veiksmīgi, un tad arī kāds no Cēsu Sporta skolas audzēkņiem būs šajā nozīmīgajā sporta sarīkojumā.