Ziņas

Sports

Šautriņas lido Vecpiebalgā

Divi šautriņu mešanas turnīri februārī Vecpiebalgā pulcēja dartistus.

Vispirms te satikās Latvijas labākie, lai piedalītos Latvijas reitinga sacensībās “Vecpiebalgas kauss 2020”, kuras organizēja ­šautriņu mešanas klubs “Vec­pie­balga” sadarbībā ar novada domi un Latvijas Darts organizāciju.

Vecpiebalgas kluba vadītājs Ilgvars Lācis informē, ka kopumā pie mērķiem stājās 120 dalībnieki – 83 kungi, 22 dāmas, 13 jaunieši un divi juniori. Dalībnieku vidū 15 Vecpiebalgas kluba pārstāvji.

Jauniešu konkurencē startēja Alise Medne un Jurģis Zommers, kurš savā grupā ierindojās pirmajā vietā, iekļūstot izslēgšanas spēlēs, taču tur pirmajā kārtā piedzīvoja zaudējumu. Alisei izslēgšanas spēlēs iekļūt neizdevās.

Dāmu konkurencē veiksmīgākā no Vecpiebalgas kluba bija Zanda Jurkāne, kura pārvarēja grupu turnīra barjeru, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā uzvarēja Zeltīti Stradi, bet nākamajā kārtā piedzīvoja zaudējumu, ierindojoties 5.vietā. No grupas izkļuva arī Avelīna Lāce, taču zaudējums jau pirmajā kārtā lika finišēt 9.vietā.

Vīru konkurencē visi kluba pārstāvji iekļuva izslēgšanas turnīrā, labāko 64 skaitā, taču lielākā daļa nespēja pārvarēt pirmo kārtu, paliekot dalītajā 33.vietā. Līdz otrajai kārtai aizkļuva Matīss Bauers, Andris Mednis, Oskars Kuzmans un Jānis Stepiņš, taču tur arī apstājās, paliekot dalītajā 17.vietā. Tālāk tika Andis Lauva, kurš sīvā cīņā par ceturtdaļfinālu ar 3:4 zaudēja Rajenam Kreitūzim, finišējot augstajā 9.vietā.
Par Vecpiebalgas kausa ieguvēju kļuva Kristaps Mickus no Vaiņodes, kurš finālspēlē uzvarēja valmierieti Gati Lanceru.

29. februārī notikaVecpiebalgas čempionāta sestās kārtas sacensības, pulcējot 31 dalībnieku. Jau ierasti vispirms dartisti startēja astoņās apakšgrupās, no kurām izslēgšanas spēlēs iekļuva trīs labākie, bet grupu ceturto vietu ieguvēji izspēlēja “Gandarījuma turnīru”, par kura uzvarētāju kļuva mājinieks Jurģis Zommers.

Izslēgšanas spēles risinājās pēc divmīnus sistēmas. Pie pirmās uzvaras šajā sezonā tika Laimonis Naglis, sīvi spēkojoties ar Raijenu Kreitūzi. Pusfinālā pārāks bija pēdējais, abi iekļuva finālā, kur L. Naglis izcīnīja divas uzvaras, triumfējot sestajā kārtā. R. Kreitūzis, kurš piedalījies pēdējās trīs kārtās, pirmo reizi iekļuva godalgoto vidū. Trešajā vietā Andris Mednis, labāko sešniekā arī Jānis Podnieks, Gunārs Zommers un Gunārs Ozoliņš.

Pēc sešām kārtām kopvērtējuma vadību ar 267 punktiem saglabā Jānis Zommers, kurš šajā kārtā ieņēma 7.vietu. Uz otro vietu pacēlusies Avelīna Lāce ar 251 punktu, trešais Ēvalds Zommers ar 239 punktiem. Sešniekā arī Gunārs Ozoliņš – 220, Andis Lauva – 219 un Ilvars Draulis – 216 punkti.

Čempionātā atlikušas vēl trīs kārtas.