Ziņas

Sabiedrība

Satikties, dāvāt un saņemt prieku

JAUNAJĀS TELPĀS. Ilgi gaidītais brīdis – svētku svinēšana jaunajās atbalsta centra “Pērle” telpās - iemūžināts ar kopīgu foto.Foto: Iveta Rozentāle

Par tradīciju kļuvusi Starptautiskā sieviešu kluba “Y’S MEN klubs “Cēsis”” rūķu ciemošanās pie Cēsu Invalīdu habilitācijas – dienas centra jauniešiem Ziemassvētku laikā. Ilgi gaidītais brīdis, kad visi varēja tikties jaunatklātajā atbalsta centrā “Pērle”, bija pienācis.

“Svētku noskaņai dziesmas un dzejoļus bija sagatavojuši gan paši jaunieši, gan arī sieviešu kluba rūķi kopā ar Ziemassvētku vecīti, kopā dziedot, spēlējot un ejot rotaļās. Katrs arī svētku eglītē iededza svecīti ar vēlējumu jauniešiem, centram un katram pašam sev – par veselību, sapņu piepildīšanu un brīnišķīgiem cilvēkiem mums apkārt. Visi kopā uzbūra Ziemassvētku noskaņu.

Rūķi bija sarūpējuši katram centra jaunietim īpašu, individuālu dāvanu, kas papildināta ar svētku labumiem. Arī jaunieši teica paldies viesiem un pasniedza dāvaniņas, arī pašu ceptus gardumus.

Sieviešu kluba prezidente Ieva Vībante teic, ka klubs labprāt apmeklē Invalīdu habilitācijas – dienas centra jauniešus, vēloties ikdienu padarīt daudzveidīgāku: “Redzot viņu neviltoto prieku, arī pašas saņemam siltumu.” Viņa pastāstīja, ka šajās dienās arī vecļaudis tiks palutināti ar kluba dalībnieču ceptām piparkūkām.

Invalīdu habilitācijas – dienas centra vadītāja Ērika Do­benberga priekpilna stāsta, ka jaunieši jaunajās telpās ir brīnišķīgi iejutušies: “Biju satraukusies, kā būs, bet viss ir ļoti labi, par ko liels prieks, jo pats svarīgākais, lai katrs no viņiem te justos labi. Esmu no sirds priecīga arī par jau tradicionālo, skaisto sadarbību ar sieviešu klubu, tā dalībnieces allaž parūpējas par skaistām svētku reizēm jauniešiem.” Centra vadītāja arī padalījās, ka šodien jaunieši kopā ar biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” dalībniekiem vilks bluķi un svinēs Ziemas saulgriežus. Centra jauniešus allažiņ atbalsta arī fotogrāfe Karīna Jurciņa, kas sarūpē gan dāvaniņas, gan veido ar jauniešiem burvīgas fotosesijas. Par jauniešu ģimenes četrkājainajiem mīluļiem rūpējas Sar­kanais Krusts, kas regulāri dāvina barību suņiem un kaķiem. Savukārt    pašām centra darbiniecēm skaistu dāvanu – masāžu – pasniedza masieris Jurijs Jēgers.