Ziņas

Sports

Satikt kapteini

Piemiņai. Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs kopējā fotogrāfijā ar futbola kluba “Priekuļi” jauno maiņu.Foto: no albuma

Futbola kluba “Priekuļi” jaunajiem spēlētājiem un treneriem vasara ir karsts treniņu laiks, taču pa vidu ir arī svētku brīži. Viens no tādiem bija tikšanās ar Latvijas izlases kapteini Kasparu Gorkšu. Treneris Jānis Naglis stāsta, ka ideja radusies ziemā: “Mums bija kopīgs pasākums bērniem ar vecākiem, skatījāmies filmas par futbolu, arī filmu par K. Gorkšu – “Kapteinis”. Pēc tam radās doma viņu uzaicināt ciemos.”

Šo misiju apņēmies veikt kluba prezidents Andrejs Ivanovs. Viens no viņa paziņām uzaicinājis uz Latvijas izlases treniņu, kur piedalījies arī K. Gorkšs. Abi iepazīstināti, un A. Ivanovs piedāvājis atbraukt ciemos uz Prie­kuļiem.

“Kaspars bez vilcināšanās piekrita un vārdu turēja,” piebilst kluba prezidents.

Tikšanās pirmā daļa notika Priekuļu tehnikuma stadionā, kur skatītāju netrūka – kluba jaunie spēlētāji, viņu vecāki, draugi. K. Gorkšs stāstīja par savu futbolista karjeru, dalījās spēles noslēpumos, demonstrēja prasmi 11 metru soda sitienu izpildē. Pēc tam notika futbolista sarunas ar futbolistiem, viņu vecākiem, tika sniegti autogrāfi, bija kopīgas fotografēšanās.

“Tikšanās ar to nebeidzās. Pēc publiskā pasākuma Cēsu Olim­piskā centra bāzē turpinājās sarunas ar Latvijas izlases kapteini, kurā piedalījās mūsu kluba treneri un Priekuļu novada sporta dzīves koordinators Jānis Mičulis. Brīvā atmosfērā pārrunājām kluba ikdienu, pastāstījām par mūsu politiku – jauniešu grupās nedzīties pēc rezultāta. K. Gorkšs to novērtēja ļoti atzinīgi, norādot uz Igaunijas modeli, kur arī ir šī Ziemeļvalstu sistēma, toties tā dod rezultātus, kad spēlētāji sasniedz nopietnāku vecumu. Vie­sis bija patīkami pārsteigts par klubā valdošo noskaņu, par Cēsu Olimpiskā centra kompleksu, kur bija pirmo reizi, solījās atbraukt vēl,” stāstīja A. Ivanovs.

Futbola kluba “Priekuļi” prezidents arī norāda, ka klubs oficiāli izvirzījis Kasparu Gorkšu Lat­vijas Futbola federācijas prezidenta amatam nākamajā gadā gai­dāmajās vēlēšanās: “Pavēstī­jām to futbolistam, un viņš bija pārsteigts par mūsu iniciatīvu.”