Ziņas

Sabiedrība

Satikšanās un dižošanās prieks

Satikšanās prieks. Mārsnēnieši kopā aizvadīja skaistu Ceturtās Adventes dienu.Foto: no albuma

Mārsnēnos Ceturtajā Adventē ar vietējās kopas “Tev, mārsnēnieti!” iniciatīvu un aktīvu darbību aizvadīts pasākums “Kopā būšana pirms Ziemassvēt­kiem”, kas plānots kā ikgadējs svētku ieskaņas notikums.

Pasākuma rīkotāju sarūpēto Ziemassvētku noskaņu papildināja daba – skaistā ziemas diena. Pie tautas nama, lai ikviens – arī garāmgājējs vai braucējs – varētu piestāt un izbaudīt satikšanās un svētku prieku, notika vietējo un tuvējās apkaimes mājražotāju un rokdarbnieku dižošanās “Es tev, tu man!”, rūķu saime vadīja darb­nīcas bērniem, bet Ziemas­svētku vecītis parunājās gan ar bērniem, gan pieaugušajiem. Amatierteātra kolektīvs priecēja ar izrādi “Ziemassvētku pasaka”.

Īpašs notikums bija izsole, kurā viena no izsoles mantām bija džemperis-hūdijs ar uzrakstu “Tev, mārsnēnieti”, bet otra – “kaķis maisā”. Tā arī bija, ko izsolē iegādājies, laimīgais ieguvējs varēja uzzināt tikai tad, kad lieta nonāca viņa īpašumā. Izrādījās,    “kaķis maisā” bija disks ar mārsnēniešu iecienītākajām balles dziesmām. Mūzikas izlase bija veidota pēc pašu mārsnēniešu gaumes, par to bija parūpējušies kopas aktīvisti, aptaujājot ļaudis par pagastā aktuālo, bija arī lūgums norādīt katra iemīļotāko balles dziesmu.

Kopas pārstāve Ieva Ādamsone vērtēja, ka pasākums patiešām izdevās, apmeklētāju bija vairāk nekā citkārt, turklāt varēja iepazīt, ko dara vietējie iedzīvotāji: ada zeķes, lej sveces vai darina rotas. Bija gan vietējais medus, gan mājās pagatavotas zivis, gan gardumi no medījumu gaļas. “Domāju, daudziem bija pārsteigums, ka mūsu pašu cilvēki tik daudz gatavo un dara, tas viss pieejams tepat uz vietas, nav jābrauc citur. Un galvenais, šajā pasākumā bija iespēja satikties, parunāties, pastāstīt, kā katram veicas,” saka I.Ādamsone. “Mērķis pagastā radīt iespēju iepazīt vietējos mājražotājus un rokdarbniekus tika sasniegts. Izdevās arī izveidot programmu, kas interesanta dažādām paaudzēm: bērniem, pieaugušajiem, senioriem. Baudījām jauku, ģimenisku atmosfēru, satiekot sen neredzētus cilvēkus, parunājoties. Redzējām, ka dalībnieki un apmeklētāji ir priecīgi, saņēmām novērtējumu, ka pasākums patika.”
Pasākums tika plānots laikus, tāpēc lielākais izaicinājums bija pielāgošanās iespējamiem laikapstākļiem, jo kopā būšana bija paredzēta ārā. I.Ādamsone teic: “Bet mums ļoti veicās – bija ļoti skaista, saulaina diena. Bija gan vēsi, bet neviens vēsumu nejuta, jo varēja arī cienāties ar karsto dzērienu un kādu kārumu.”

Ieva Ādamsone skaidro, ka, plānojot šo pasākumu, uzreiz bija doma, ka tas tiks turpināts arī citus gadus: “Un ceram, ka kopai pievienosies arī jauni biedri ar jaunām idejām, ierosinājumiem, ko vēl uzlabot vai darīt citādi.”

Kopas pārstāvji nākamajā tikšanās reizē izvērtēs pasākumu, plānots arī organizēt tikšanos ar Cēsu novada pašvaldības pārstāvjiem, lai varētu izrunāt jautājumus, kas saistīti tieši ar Mārsnēniem.