Ziņas

Sabiedrība

Satiekas pirms mācību gaitām

IEPAZĪST MASIERA PROFESIJU. Veselīga dzīvesveida nometnē topošie pirmklasnieki iepazina arī masiera profesiju. Masiere Una Vanaga iepazīstināja bērnus ar instrumentiem, ar kuriem strādā masieris, kā arī deva iespēju apgulties uz masāžas galda.Foto: Iveta Rozentāle

Cēsu 1. pamatskolā šodien noslēdzas veselīga dzīvesveida nedēļas nometne topošajiem pirmklasniekiem. Viņi varēja iepazīt savu skolu, klases biedrus, audzinātājas, kā arī papildināt zināšanas par veselību un drošību, kas tik svarīgas mazajiem skolēniem.

Nometnē “Zelta atslēdziņa” bērni iepazina brīnumu atslēdziņas: drošības, veselības, palīdzības, kā arī gandarījuma, kas atvēra ceļu uz sevis iepazīšanu, savām izjūtām; sociāli emocionālo un pozitīvas uzvedības prasmju nostiprināšanu; personīgās drošības iemaņas saskarsmē ar citiem cilvēkiem; bīstamo vielu izzināšanu sadzīvē. Bērni mācījās apgūt, kā droši nokļūt uz skolu un mājām, improvizēja garšas laboratorijā, pagatavojot veselīgu saldējumu, kā arī skatījās kino. Kā jau nometnē, bija arī rīta rosme un rīta aplis, kā arī daudz sportisku aktivitāšu. Bērniem īpaši patika Ziemeļu dabas medicīnas muzeja apmeklējums, kur varēja smaržot, pagaršot, aptaustīt, piedalīties viktorīnās un zīmēt, iepazīstot augus, kā arī daudz iespaidu tika gūts, ciemojoties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu daļā.

Nometnes dalībnieki “Druvai” atzina, ka ir priecīgi iepazīt savus nākamos klases biedrus, ļoti patīk pārsteiguma mirklis ar zelta atslēdziņu, tāpat viens no bērniem īpaši uzsvēra, ka ir iemācījies dziesmu un deju par Cēsīm. Savukārt viena no māmiņām, atnākot pakaļ savam bērnam, nometnes vadītājai teikusi: “Paldies par priecīgo bērnu!”

Nometnes vadītāja Eva Kasicka vērtē: “ Bērni iepazinās ar klases audzinājām Ingu Kalniņu un Inesi Riekstiņu, kā arī citiem pedagogiem un skolas darbiniekiem. 1.septembrī jaunajiem skolēniem skolas vide vairs nebūs sveša, viņi nedēļu ir mācījušies būt kopā ar klases biedriem, sadarboties, iejusties, kā arī būt skolēnam. Var redzēt, viņi ir lepni, ka būs skolēni, ar nepacietību gatavojas skolai. Vērtīgi, ka bērni papildina un nostiprina, kā arī ko jaunu apgūst par veselīga uztura un dzīvesveida pamatnosacījumiem, dalās ar to savā ģimenē. Tā kā strādājam pēc jaunās, kompetenču, pieejas, tad uzsvars ir uz to, ka bērni darbojas paši, izrāda iniciatīvu, uzņemas atbildību. Un viņiem ļoti patīk, jo viņi ir zinātkāri, labprāt pauž savas domas, analizē, darbojas. Šādu pieeju viņi apguvuši pirmsskolas izglītības iestādēs. Tos, kuri ir bailīgāki, iedrošinām, palīdzam viņiem atraisīties. ”

Šāda nometne topošajiem pirmklasniekiem notiks arī Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā, Pilsētas vidusskolā, Cēsu 2. pamatskolā.