Ziņas

Sabiedrība

Satiekas Melānijas Vanagas muzejā

Pastaiga un atmiņas. Melānijas Vanagas tuvinieki kopā ar vadītāju Ingrīdu Lāci rakstnieci atceras ar gaišām domām.Foto: no albuma

Rakstniecei, novadpētniecei Melānijai Vanagai 4.septembrī bija dzimšanas diena.

Bija pierasts, ka muzejā septembra sākumā notiek atceres pasākumi, taču šoruden ierobežojumu dēļ tie netika rīkoti. Tomēr jubilejas reizē atkal skanēja mūzika, atmiņas.

“Muzejā viesojās rakstnieces tuvinieki, draugi. Tā bija četru paaudžu tikšanās,” atklāj muzeja vadītāja Ingrīda Lāce. Vispirms radi satikās mājā Carnikavā, kur dzīvoja rakstniece, tad visi brauca uz muzeju Amatā. Rakstnieces vedekla Rūta Vanaga, mazmeita Aija Barona, mazmazdēls Her­manis un attālāki radi muzejā bija ne pirmo reizi. Tāpat viņu draugi.

“Arī radinieki turpina iepazīt Melāniju Vanagu, viņas atstāto mūža darbu,” stāsta I.Lāce. Ciemošanās reizē Aija dziedāja kopā ar draudzeni Dainu, radot jauku gaisotni, rosinot uz atmiņām un pārdomām.

“Katra tikšanās ar Melānijas tuvajiem cilvēkiem ir sirsnības pilna,” bilst muzeja vadītāja.

Šī vasara muzejā bijusi klusa. Liela daļa apmeklētāju ir ekskursantu grupas, bet tās šovasar nebrauca. “Ja iepriekšējos gados ekskursanti brauca pie Melānijas Vanagas, lai izzinātu viņas dzīvesstāstu, dzīvi Sibīrijā, šovasar muzejā iegriezās dabas draugi un tie, kurus interesē Amatas upe. Viņi vēlējās uzzināt, ko rakstniece rakstījusi par Amatu, pirms devās iepazīt upi, meklēt tās skaistākās vietas,” pastāsta I.Lāce un uzsver, ka šis laiks, kad palielinās interese par dabu, daudziem arī atklājis rakstnieci Melāniju Vanagu.