Ziņas

Sports

Sasniegumi riteņbraukšanā

Pretī uzvarai. Veronika Stūriška, kuras ierastā disciplīna ir BMX, sevi veiksmīgi parādīja arī “Smiltenes kausa” nakts sprintā. Viņa bija pirmā gan kvalifikācijā, kas notika vēl dienas laikā, gan arī finālā, kas notika tumsā, izgaismotā trasē. Foto: no albuma

Novadnieki guvuši teicamus rezultātus nozīmīgās riteņbraukšanas sacensībās, gan starptautiskās, gan Latvijas līmeņa.

Nostabilizēties pasaules ranga TOP30

Latvijas labākais MTB braucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms startēja vienās no Čehijas prestižākajām MTB XCO krosa sacensībām – “Izmotat MTB Cup”, kurām piešķirta UCI 1. kategorija. Dalībnieku vidū sportisti no Čehijas, Latvijas, Vācijas, Austrijas, Šveices un Slovākijas.

Cēsnieks jau no sākuma diktēja augstu tempu, izvirzoties līderpozīcijās un nosargājot tās līdz pat finiša līnijai. Otrās vietas ieguvējs Jans Vastls no Čehijas tika apsteigts par 50 sekundēm. Šī uzvara M. Blūmam deva vērtīgus UCI punktus, kas ļaus viņam nostabilizēties pasaules ranga TOP30.

Nakts sprints veiksmīgs mūsu BMX braucējiem

Tepat Latvijā nedēļas nogalē aizvadīts leģendārais “Smiltenes kauss” riteņbraukšanā, kur sestdienas vakarā   vecajā parkā un bruģa kalnā notika Latvijā vienīgās nakts sprinta sacensības. Sportisti tika vērtēti kopumā piecās vecuma un meistarības grupās. Vīru konkurencē kvalifikācijā labāko laiku sasniedza Ronalds Rītiņš (“Veloprofs.lv”), kurš par mata tiesu apsteidza Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieku BMX Helviju Babri no Taurenes. Dāmām labāko laiku uzrādīja Eiropas čempione BMX Veronika Stūriška no Jaunpiebalgas.

Finālā vīriem H.­­­­ Babrim atkal otrā vietā, dramatiskā cīņā priekšā palaižot “Evelo team/ RRS” pārstāvi Kristapu Knopu, bet pusfināla pāri darītājs R. Rītiņš palika trešais. Dāmu konkurencē uzvarēja V. Stūriška.