Ziņas

Sabiedrība

“Saskaņa” iesaistīsies cīņā par varu Valmierā

Šī gada pašvaldību vēlēšanās par varu Valmierā atkārtoti sacentīsies pie varas jau esošās partijas, taču kā jaunpienācējs iesaistīsies arī partija “Saskaņa”. Partijas “Valmierai un Vidzemei” līderis šā gada pašvaldību vēlēšanās būs esošais Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks, aģentūra LETA noskaidroja partijas pārstāvniecībā.

Līdz ar Baiku vēlēšanās atkārtoti kandidēs arī pieci pārējie Valmieras pilsētas domē jau strādājošie partijas deputāti, domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, Vidzemes slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša, Valmieras 2.vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš un Vidzemes Augstskolas pasniedzējs Andris Klepers. Savukārt pašreizējais Valmieras domes deputāts Guntars Štrombergs vadīs partijas sarakstu Burtnieku novadā.

“Mūsu darbības “dzinējspēks” ir iedzīvotāju labklājība, un to cenšamies panākt, attīstot uzņēmējdarbību, īstenojot inovatīvu un viedu pilsētas attīstību, kā arī radot drošu un sakārtotu pilsētvidi. Mūsu mērķis ir, lai Valmiera ir ģimenēm draudzīga pilsēta, kurā dzīvo izglītota, radoša, aktīva un vesela sabiedrība,” par partijas programmu informēja Baiks.

Baiks gan izvairījās atbildēt, kurš politiskais spēks Valmierā būs partijas “Valmierai un Vidzemei” sīvākais konkurents, atzīmējot, ka, strādājot domē, deputātiem jāpieņem lēmumi un jāstrādā kopā neatkarīgi no politiskās piederības.

Šogad pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās Valmierā piedalīsies partija “Saskaņa”, un tās sarakstu vadīs Valērijs Viļčinskis.

Viļčinskis aģentūrai LETA pauda, ka “Saskaņas” saraksts piedāvās izvēles iespēju sociāldemokrātiski noskaņotajiem vēlētājiem, kuri citādāk vēlēšanās nepiedalītos, jo nebūtu, par ko balsot. Kā pierādījumu tam, ka vēlētāji “Saskaņai” būs, viņš min vairāk nekā tūkstoti vēlētāju, kuri pēdējās Saeimas vēlēšanās Valmierā nobalsojas tieši par šīs partijas sarakstu.

Savukārt “Nacionālās apvienības” sarakstu Valmierā pašvaldību vēlēšanās vadīs jau esošais domes deputāts, Valmieras Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons.

“Nacionālajai apvienībai” pilna partijas programma vēl nav gatava, taču Jansons minēja, ka galvenie darbības virzieni būs uzņēmējdarbība, sadzīve, drošība pilsētā un pārskatāms budžets.

“Zaļo un Zemnieku savienība” vēl nav vienojusies par saraksta līderi Valmierā šajās vēlēšanās, taču abi partijas deputāti Valmieras pašvaldībā, uzņēmējs Vugars Ecmanis un ārsts Juris Jakovins, apliecināja, ka kandidēs atkārtoti.

Partija šajās vēlēšanās kā savas darbības galvenos virzienus izvēlējusies taupību, uzņēmējdarbību un sociālo aizsardzību.

Savukārt “Vienotības” saraksta līderis būs pašreizējais domes deputāts un ķirurgs Vents Beķeris. Arī “Vienotība” kā savus mērķus izvirzījusi izglītību, veselību, kultūru, sociālo jomu, kā arī uzņēmējdarbības un pilsētas vides sakārtošanu.

2013.gada pašvaldību vēlēšanās Valmierā piedalījās “Reformu partija”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Nacionālā apvienība”, “Vienotība” un “Valmierai un Vidzemei”, kura arī ieguva 8 no 13 deputātu vietām Valmieras pilsētas domē. Togad vēlēšanās Valmierā nobalsoja 42,77% no balstiesīgajiem vēlētājiem.