Ziņas

Sabiedrība

Sarunu festivāls “Lampa” pulcējis 3500 apmeklētāju

Nedēļas nogalē izskanējušais sarunu festivāls “Lampa” Cēsīs kopumā 60 dažādos pasākumos pulcēja 3500 apmeklētāju.

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori, apmeklētāju daudzums pierāda, ka arī Latvijā festivāla formāts, kas balstīts uz diskusijām un debatēm, ir saistošs un dzīvotspējīgs, tāpēc sarunu festivāla “Lampa” organizatori izziņojuši, ka festivāls Cēsu pils parkā norisināsies arī nākamajā vasarā.

Festivāla direktore un fonda atvērtai sabiedrībai “Dots” izpilddirektore Ieva Morica norādīja, ka sarunu festivāla “Lampa” notikumus un, jo īpaši, auditoriju reakciju uz notiekošo var uztvert kā sava veida sabiedrības spoguli. “Pirmo reizi dzīvā un nepiespiestā atmosfērā politiķiem bija iespēja sastapties ar auditorijas reakciju un iesaistīties dzīvā un “necenzētā” diskusijā. Apmeklētājiem savukārt tā bija iespēja iesaistīties tieši tādās sarunās, kurās viņi vienmēr vēlējušies iesaistīties. Piemērota saruna un vieta atradās ikvienam – vai tā būtu trauksmes cēlāju diskusija vai debate par reklāmas tirgu Latvijā,” stāstīja Morica.

Vētrainākās ovācijas un nedalītu uzmanību izpelnījās Latvijā pirmo reizi organizētais “Politiķu cepiens”, kurā Latvijā pazīstamie komiķi Edgars Bāliņš un Rūdolfs Kugrēns no “Comedy Latvia”, kā arī publicistes Anete Konste un Elīna Kolāte no bloga “Texxti” televīzijas un radio personības Gustava Terzena vadībā uz zoba pavilka politiķus Ingmāru Līdaku (ZZS), Lolitu Čigāni (V), Robertu Zīli (VL-TB/LNNK) un Sergeju Dolgopolovu (“Saskaņa”). Kā stāstījuši pasākuma organizatori, politiķu cepināšana ir solis jaunas politiskās kultūras veidošanā. “Šķiet, kopš neatkarības deklarācijas atjaunošanas nav pieredzēts brīdis, kad politiķu tiešais elektorāts tiem, stāvot kājās, velta milzīgas ovācijas,” komentēja Morica.

Sarunu festivāla “Lampa” mērķis ir rosināt sabiedrības iesaisti valstī notiekošajos procesos, kā arī aizsākt jaunu tradīciju, veidojot jaunu un kvalitatīvu platformu sarunām un diskusijām par Latvijai būtiskām tēmām. Uz trīs festivāla skatuvēm kāpa un debatēs iesaistījās gan bijušie premjerministri un esošie politiķi, gan arī mediju pārstāvji, mākslinieki, domātāji un dažādu jomu interesenti.

Sarunu festivāla “Lampa” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “Dots” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk nekā 100 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne.