Ziņas

Sabiedrība

Saruna „Nācijas mīļākā grāmata?”

Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā ‘Saulrieti” 15.augustā pl.15.00 dr. Viesturs Rudzītis un muzeja speciālisti aicina uz sarunu „Nācijas mīļākā grāmata?”

2014.gada novembrī raidījumu cikla „Lielā lasīšana” noslēgumā tika noskaidrota Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata un tā bija Kārļa Skalbes pasaka „Kaķīša dzirnavas”. Par šo novērtējumu īpaši priecājās Kārļa Skalbes mazbērni- mazdēls Andrejs Legzdiņš Zviedrijā un mazmeita Margrieta Skalbe Latvijā, kā arī vecpiebaldzēni, Kārļa Skalbes novadnieki un muzeja speciālisti.

Ir pagājis kāds laiks, dažādās emocijas, kas pārņēma daļu sabiedrības pēc nācijas mīļākās grāmatas noskaidrošanas, pierimušas. Kārļa Skalbes muzejā šajā sezonā vēl līdz 15.oktobrim apskatāma neliela izstāde „Nācijas mīļākā grāmata”, muzeja speciālisti, runājot ar apmeklētājiem, atklāj, ka pasaka tiek lasīta bērniem, bērni lasa paši, kāds pārlasa laiku pa laikam, kāds raud, kāds dusmojas. Bet vai tā ir mūsu mīļākā grāmata? Kāpēc tā aizvien tiek lasīta? Kāpēc vieni to ierindo iecienītāko grāmatu vidū, bet citi par to izsakās nicinoši? Vai tas vispār ir svarīgi? Lai noskaidrotu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, muzeja speciālisti un dr. Viesturs Rudzītis aicina ikvienu interesentu uz sarunu Kārļa Skalbes mājās.