Ziņas

Sabiedrība

Saņemt kredītu internetā

Internetā ir pieejami dažādi naudas aizdevēji. Kad vajag aizņemties, līdz nākamajai algai, ir svarīgi izvēlēties licencētu pakalpojumu sniedzēju. Saņemt ātros kredītus var mazāk kā stundas laikā, taču, izdarot izvēli, ir svarīgi izvērtēt iespējas atmaksāt aizdevumu. Tāpat ir jāizvērtē līgumā ietvertie nosacījumi, kas nosaka sadarbību starp aizņēmēju un aizdevēju, līdz brīdim, kamēr nauda tiek atmaksāta. Aizņemieties atbildīgi.

Kādas ir priekšrocības jaunajiem klientiem ?

Aizņemoties pirmajā reizē, nereti tiek piedāvātas atlaides. Pats populārākais piedāvājums ir iespēja saņemt aizdevumu uz vienu mēnesi bez komisijas maksas un bez procentiem. Piemēram, aizņemies 150 eiro un atmaksā noteiktajā termiņā tos pašus 150 eiro. Ja klients nevar savlaicīgi izpildīt saistības, uzņēmums piedāvā iespēju pagarināt līgumu par maksu. Katram uzņēmumam ir savs cenrādis, taču vairumā gadījumu par naudas aizdevuma pagarināšanu uz vienu mēnesi ir jāmaksā vismaz 10% no neatmaksātās summas mēnesī. Tas nozīmē, ka, lai arī jaunajiem klientiem ir pieejamas dažādas atlaides, tomēr atbildības apmērs netiek samazināts un vienīgā atlaide ir tā, kas tiek dota no paša sākuma.
Kas ir vajadzīgs, lai aizņemtos ?

Ņemot kredītu internetā, ir vajadzīgs epasts, mobilais tālrunis un pieeja savai internetbankai. Pieteikšanās aizdevumam noris internetā, no savām mājām vai jebkuras citas vietas, kur ir interneta pieslēgums. Aizņemšanās procedūras apraksts:

  • Salīdzini piedāvājumus;
  • Aizpildi pieteikuma anketu;
  • Apstiprini profilu (jāpārskaita reģistrēšanās maksa – 1 eiro cents);
  • Saņem naudu kontā.

Saņemot pieteikuma anketu, kredītspeciālists izvērtē tās precizitāti, kā arī informāciju par klienta ienākumiem, saistībām un kredītvēsturi. Ja klients atbilst vispārējām prasībām, tad aizdevums tiek pārskaitīts uz kontu pēc iespējās īsākā laikā. Minimālais vecums, lai saņemtu naudas kredītu ir 18 gadi, maksimālais 73 gadi. Dati par ienākumiem tiek pārbaudīti elektroniski. Izziņa no darba vietas nav vajadzīga.

Kā aizņemties droši ?

Attiecībā uz aizņemšanos vienmēr ir jāpatur prātā daži vienkārši priekšnoteikumi.

  • Neņem vairāk kā spēj atmaksāt. Dabūt kredītu var šķist viegli, taču tas vienmēr būs arī jāatmaksā. Jebkurš kavējums vienmēr izmaksā dārgi, tādēļ ir jādara viss iespējamais, lai atmaksātu parādu savlaicīgi. Ja jau sākotnēji rodas šaubas, aizņemties nedrīkst.
  • Izlasi līgumu. Šobrīd kredītlīgumi tiek veidoti ļoti vienkārši un tajā ir skaidri redzamas aizdevuma patiesās izmaksas. Neskaidri jautājumi – jautā kredītspeciālistiem.
  • Parāds nav brālis. Uzņēmuma mērķis ir nopelnīt. Nevajag cerēt, ka visu varēs sarunāt, vai aizdevums tiks uzdāvināts. Parāda atmaksai nav noilgums, ja vien netiek pieteikta maksātnespēja.
  • Izvēlies lētāko aizdevumu. Jaunajiem klientiem tiek piedāvāts “pirmais kredīts bez maksas” t.i. finanšu pakalpojums, kas paredz iespēju aizņemties uz 30 dienām ar 0% komisiju un 0% pārmaksu. Jāsaprot, ka tā nav dāvana. Aizdevums ir jāatmaksā saskaņā ar līgumu. Ja termiņš tiek kavēts, būs jāmaksā papildus. Precīzāka informācija par izmaksām un nosacījumiem ir redzama kredīta līgumā.
  •  Izvēlies licencētus kredītu devēju. Nebanku kredītu izsniegšanu Latvijas teritorijā juridiskām personām ierobežo Patērētāju tiesību un aizsardzības centra licencēšanas kārtība. Tas nozīmē, ka aizdot naudu drīkst tikai tāds uzņēmums, kas ir saņēmis licenci. Portālā KREDIT.LV ir apkopoti populārākie īstermiņa naudas aizdevēji. Visi viņi ir saņēmuši licenci, līdz ar to aizņemšanos no tiem var uzskatīt par drošu.
  • Zini savas tiesības. Situācijās, kad rodas šaubas, vai kredītdevēja rīcība ir atbilstoša likumdošanai ir svarīgi saņemt kvalificētu palīdzību. Jau pieminētais Patērātāju tiesību un aizsardzības centrs konsultē iedzīvotājus bez maksas un kontrolē nebanku kredītu devēju darbību.