Ziņas

Sabiedrība

Saņem Pateicību par Zemessardzes atbalstīšanu

Paldies par sadarbību. Pateicību nominācijā “Uzņēmums – Zemessardzes popularizētājs” saņēmis uzņēmuma “Cēsu tirgus” valdes priekšsēdētājs Māris Bērziņš (no kreisās). Notikumā ir klāt kolēģi un Pateicības pasniedzējs, Zemessardzes 27. kājnieku bataljona civilmiltārās sadarbības speciālists Ivo Markovs (otrais no kreisās). Foto: no albuma

Uzņēmumi, iestādes, organizācijas, pašvaldības, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā, jau piekto gadu saņem īpašu Aizsardzības ministrijas Pateicību.

Pamats Goda rakstu un Pa­teicību piešķiršanai ir zemessargu aptaujas dati un bataljonu komandieru ieteikumi. Zemessardzes 27.kājnieku bataljons apbalvošanai izvirzīja četrus sadarbības partnerus. Par 2020. gadā sniegto atbalstu bataljonam Cēsu un Priekuļu novada pašvaldības saņēma aizsardzības ministra Pateicību nominācijā “Pašvaldība – aktīvais Zemessardzes atbalstītājs”, bet uzņēmums SIA “Cēsu tirgus” un Latvijas Bobsleja un skeletona federācija saņēma Pateicību nominācijā “Uzņē­mums – Zemessardzes popularizētājs”.

Apbalvojumus pašvaldībām nogādāja bataljona komandieris Normunds Zaviļeiskis, kurš atzina, ka abpusēji izdevīga sadarbība ir jau gadiem, bet “Cēsu tirgus” apbalvoto sarakstā iekļauts pirmo reizi: “Sadarbība gan notiek jau ilgstoši, šoreiz nolēmām izvirzīt viņus apbalvošanai. Mums ir prieks par ikvienu uzņēmumu, organizāciju, kas izprot sadarbības nepieciešamību, esmu pārliecināts, ka ieguvējas ir abas puses. Paldies būtu pelnījušas visas 15 pašvaldības, kuras ir mūsu bataljona darbības teritorijā, laba sadarbība ir ar visām, bet, izvērtējot aizvadīto gadu, nolēmām izcelt divas. Paldies ikvienam atbalstītājam, jo kopā mēs esam spēks!”

Kopumā šogad atzinību un pateicību par 2020. gadā sniegto atbalstu Zemessardzei saņēma vairāk nekā 90 Latvijas uzņēmumi, pašvaldības, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas. Pie­šķirti 18 Aizsardzības ministrijas Goda raksti un 73 Pateicības. Tos atbalstītājiem nogādāja Ze­mes­sardzes vienību pārstāvji.
Tradīcija pateikties partneriem par atbalstu Zemessardzei sākās 2017.gadā.