Ziņas

Redzeslokā

Saņem pateicības par atbalstu aizsardzības spēkiem

Pateicība par sadarbību. Aizsardzības ministra Pateicību nominācijā “Zemessardzes popularizētājs” saņem laikraksta “Druva” redaktore Andra Ganģe un žurnālists Jānis Gabrāns. Foto: Māris Buholcs 

Vairāki Cēsu novada uzņēmumi un pašvaldība saņēmusi Aizsardzības ministrijas Patei­cības par atbalstu Zemessardzei un sniegto ieguldījumu valsts aizsardzībā aizvadītajā gadā.

Starp tiem ir arī laikraksts “Druva”. Pateicība piešķirta nominācijā “Zemessardzes popularizētājs”. Jāatgādina, ka avīzes slejās regulāri rakstām par Zemessardzes, īpaši 27. kājnieku bataljona, aktivitātēm. Kā, pasniedzot Pateicību, atzina bataljona pārstāvji – ja Zemessardzei ir plinte un labs medijs blakus, tad tā ir puse no uzvaras.

Laikraksta slejās rakstām par mācībām, intervējam zemessargus. Rītdienas laikrakstā būs lasāma intervija ar  bataljona 1. kājnieku rotas virsseržantu Arnoldu Bahmani, kurš apbalvots ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) Goda zīmi.

Cēsu novada pašvaldībai  Pateicība piešķirta nominācijā “Pašvaldība – aktīvais Zemes­sardzes atbalstītājs” .

Cēsu  uzņēmums “LSAA” SIA Pateicību saņēma  nominācijā “Zemessardzes atbalstītājs – “Celmlauzis””.

“Dankers & Partneri” SIA Pateicību saņēma nominācijā “Zemessardzes veterāns”.  Kā norāda 27. kājnieku bataljonā, šis uzņēmums ir neatsverams palīgs lielajās mācībās.

Īpašu Pateicības rakstu par atsaucību, atbalstu un ziedojumu “NATO Charity Bazaar 2021” labdarības akcijā, sniedzot ieguldījumu sociālo projektu īstenošanā, saņēma arī keramikas darbnīca “Piebalgas porcelāna fabrika” un tās vadītājs Jānis Ronis.

Tradīciju godināt Zemes­sardzes atbalstītājus, ik gadu pasniedzot Goda rakstus un Pa­teicības vairākās nominācijās, Aizsardzības ministrija sāka 2017. gadā. Ik gadu tiek izvērtēts, kā pagājis gads. Bataljonu komandieri apbalvošanai virza iestādes, uzņēmumus, personas, kuri ir bijuši lieliski partneri vai stiprinājuši Zemessardzi visdažādākajos veidos.

Izņēmums nebija arī šis gads. Martā un aprīlī vairāk nekā 80 Latvijas uzņēmēji, uzņēmumi, pašvaldības, izglītības iestādes un citas organizācijas saņem Aizsardzības ministrijas pagodinājumu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks atzinis, ka uzņēmumu, pašvaldību un citu organizāciju atsaucība ir nenovērtējams atbalsts zemessargiem, kuri savu brīvo laiku pavada mācībās, stiprinot gatavību aizstāvēt Latvijas valsti: “Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti un Zemessardzes kaujas spējas, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas.”