Ziņas

Sabiedrība

Saņem aizdevumu daudzdzīvokļu īres namu būvei Valmierā

SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers un valdes locekļi Kaspars Kalniņš un Jānis Zemļickis parakstīja līgumu ar AS “SEB Banka” valdes locekli Arni Škaparu par 5,9 miljonu eiro lielu ilgtermiņa aizdevumu daudzdzīvokļu dzīvojamo īres māju būvniecībai Valmierā, Mālu ielā 1 un Ķiegeļu ielā 8, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistere.

Iepirkuma piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija 2017.gada 9.marts. Izvērtējot trīs pretendentus, par piemērotāko atklātā konkursā atzīta AS “SEB Banka”. Līgums paredz, ka 5,9 miljoni eiro aizdevuma, ar ko tiks finansēta namu būvniecība, atmaksas termiņš ir 25 gadi.

“Aizdevuma līgums ir apliecinājums projekta ilgtspējai un nepieciešamībai. Šī gada 10.februārī ēku pamatos tika iemūrēts akmens un vēstījums nākamajām paaudzēm. Priecājamies, ka esam pierādījuši sevi kā nopietnu un uzticamu sadarbības partneri, lai varētu veikt nākamo nozīmīgo soli īres namu tapšanā. Esam pirmā pašvaldības kapitālsabiedrība Latvijā, kas organizē daudzdzīvokļu namu būvniecību, kur dzīvokļi izsoles kārtībā būs pieejami īrei, tādējādi mazinot dzīvojamā fonda nepietiekamību pilsētā,” atzīst Jēgers.

“Projekts ir vairāku pušu kopdarbs un ieguldījums pilsētas ilgtspējīgā attīstībā. Tā kā to ietekmē darbaspēka resursa pieejamība, risinām ne tikai dzīvojamā fonda problēmas, bet arī sekmējam uzņēmējdarbību. Ar savu piemēru aicinām par apdzīvojamās platības nepietiekamību domāt valstiskā līmenī un izvērtēt, kādu atbalstu nepieciešams sniegt, lai piesaistītu speciālistus un kvalificētu darbaspēku, kas ir pamats pilsētas labklājības līmeņa paaugstināšanai,” uzsver Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Valmiera ir augošs Vidzemes reģiona uzņēmējdarbības centrs, kas spēj piesaistīt cilvēkus no apkārtnes. Tādēļ pilsēta šobrīd saskaras ar izaicinājumu, kāds nav gandrīz nevienai citai pilsētai Latvijā – pieprasījums pēc dzīvojamajām telpām būtiski pārsniedz piedāvājumu. Domāju, ka tas ir pozitīvs izaicinājums, jo tas apliecina, ka pilsēta attīstās pareizajā virzienā. Turklāt Valmiera ir arī starp tām retajām pilsētām, kas jau ilgstoši mērķtiecīgi rīkojas, lai sakārtotu dzīvojamo fondu. Piemēram, daudzdzīvokļu ēku siltināšanas un energoefektivitātes uzlabošanas jomā Valmiera ir starp līderiem. Valmieru vērtējam kā profesionāli pārvaldītu pašvaldību un uzticamu partneri, tādēļ esam gandarīti par šo iespēju sniegt savu ieguldījumu mājokļu pieejamības uzlabošanā pilsētā!”

Projekta pasūtītājs ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Līgums par daudzdzīvokļu namu būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību parakstīts 2016.gada 27.septembrī. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem darbus veic SIA “Monum”.

Daudzdzīvokļu īres namos būs pieejami 150 dzīvokļi, kas būs izvietoti divos korpusos. Plānots, ka būs 15 vienistabas dzīvokļu, 90 divistabu dzīvokļu un 45 trīsistabu dzīvokļi. Tāpat ap namiem paredzēts labiekārtot teritoriju aptuveni ar 150 autostāvvietām, velo novietni, atpūtas zonu, bērnu rotaļlaukumu un pazemes atkritumu konteineru novietni.

Namu būvniecību paredzēts pabeigt līdz 2017.gada beigām.