Ziņas

Sports

Sandrai Grosbergai ceturtais tituls

Pretī titulam. Sandra Grosberga sprinta distancē pārliecinoši kļuva par Latvijas čempioni, šajā distancē izcīnot jau ceturto titulu.Foto: no albuma

Valmierā aizvadīts 2020. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sporta sprinta distancē un sprinta stafetēs.

Uz starta visās vecumu grupās kopā stājās vairāk nekā 550 dalībnieki, viņu vidū arī daudzi komandas “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” sportisti, startējot visās vecumu grupās.

Pirmajā dienā orientieristi sacentās sprinta distancē, kas vienmēr ir aizraujošs notikums, kur svarīga katra sekunde un katra neliela kļūda var maksāt daudz. Dāmām elites grupā galvenā pretendente uz uzvaru bija Sandra Grosberga, kuras kontā jau trīs tituli šajā distancē. Neskatoties uz dažām kļūdām, viņa bija vadībā visas distances garumā, izcīnot savu ceturto čempiones titulu sprintā. Otrās vietas ieguvēju Elizabeti Blūmentāli (“Ozons”) Sandra apsteidza par minūti un 21 sekundi, kas sprintā ir ļoti liels pārsvars.

Pēc finiša čempione neslēpa, ka individuālajā sprintā uz starta gājusi tikai ar vienu mērķi – uzvarēt: “Distancē pieļāvu vairākas kļūdas, vienu no tām diezgan palielu, taču zaudēto laiku ļoti ātri atguvu uz skriešanas ātruma rēķina. Manuprāt, piedāvātā apvidus distanču plānojums bija augstā līmenī. Paldies organizatoriem un visiem iesaistītajiem!”

Jāatzīmē, ka bronzas godalgu izcīnīja Sandras komandas biedrene Vieda Lūsa, kuru no sudraba medaļas šķīra 13 sekundes.

Vīru konkurencē uzvarēja Andris Jubelis (Mežmalas/ Ma­dona). No mūsējiem Ainārs Drozds – astotais. Līdz pjedestālam 18 sekundes, līdz septītajai vietai – viena, līdz sestajai – trīs, kas uzskatāmi apliecina, cik sīva cīņa notiek sprinta distancē.

“Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” komandai S. Grosbergas zelta god­alga bija vienīgā augstāka kaluma, taču pie medaļām tika vēl daži. Sudraba medaļa Sanijai Alksnei S12 grupā un Zandai Abzalonei S35 grupā, kura finišēja deviņas sekundes aiz uzvarētājas. Bronza jau minētajai V. Lūsai SE grupā , kā arī V12 grupā Renāram Ružam. Tūlīt aiz viņa finišēja Miks Liepiņš.

Vēl vairāki spēja iekļūt sešu labāko skaitā, kas arī labs panākums, ņemot vērā lielo konkurenci. Ceturtā S16 grupā Dina Palsa, bet sestās vietas savā grupā ieņēma: Rinalds Ruža (V14), Paula Berķe (S20), Uldis Alksnis (V65), Oskars Rencis (V35), bet sekundi aiz viņa – Agris Peipiņš.
Vēl aizraujošākas bija sprinta stafetes, kas bija jaukto komandu sprints, komandā jābūt vismaz vienai orientieristei. Elites grupā uz starta 39 komandas, arī visas favorītu komandas, tostarp pagājušā gada medaļnieki.

Pirmajā etapā vadībā izvirzījās “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” komanda, kuras rindās pirmajā etapā startēja somu orientierists Sam­u­els Heinonens. Otrajā etapā A. Drozdam neizdevās līderpozīciju noturēt, bet noslēdzošajā etapā startējošā S. Grosberga, kura uz brīdi atguva līderpozīciju, pieļāva kļūdu ceļā uz pēdējo punktu un finišēja aiz OK “Kāpa” komandas. Taču priecāties par sudraba medaļām nesanāca, jo finišā izrādījās, ka komanda jau pēc otrā etapa ir diskvalificēta. Kopumā šāds liktenis astoņām komandām, tostarp pērnā gada medaļniekiem – OK“Alnis” komandai.

Stafetēs “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” orientiersitiem vislabāk veicās VS130 grupā (kopējais gadu skaits nedrīkst pārsniegt 130), kur bronzas godalgas izcīnīja Andris Dzalbs, Agris Peipiņš, Zanda Abzalone.

VS12 grupā trīs “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” komandas ieņēma vietu aiz pirmā četrinieka. Piektajā vietā komanda, kurā startēja Jēkabs un Miks Graudumi un Justīne Zelča. Sestajā – Armands Krastiņš, Edgars Rebinovs, Anna Dzedone, bet aiz viņiem – Gregors Kreicbergs, Laura Puķīte, Sofija Skrapce.
VS16 grupā sestajā vietā: Mārtiņš Trops, Tomass Turlajs, Leonarda Baltiņa.

Šajā nedēļas nogalē, 8.augustā, Vangažu pusē notiks klasisko stafešu kausa otrais posms.

Nedaudz pietrūka. Stafetēs VS12 grupā labākie no “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” bija Jēkabs un Miks Graudumi un Justīne Zelča, kuri finišēja piektie.

FOTO: no albuma