Ziņas

Sports

Samanta Timpa pārved bronzu

Cīņā. Cīņu sporta kluba "Ferrum" pārstāve Samanta Timpa (apakšā) cenšas izrauties no sāncenses satvēriena, lai pārņemtu iniciatīvu.Foto: no albuma

Kārtējais veiksmīgais ieraksts izdarīts cīņu sporta kluba “Ferrum” vēsturē, šoreiz to paveica Samanta Timpa. Kā vienīgā kluba pārstāve viņa devās uz Ziemeļvalstu čempionātu kadetiem un pieaugušajiem grieķu-romiešu cīņā un brīvajā cīņa sievietēm “Nordic Championship 2016”, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Tallinā.

Trīs dienu garumā astoņu valstu – Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – cīkstoņi sadalīja medaļas dažādās svara un vecuma grupās.

Katrā svaru kategorijā valsti drīkstēja pārstāvēt tikai divi dalībnieki. Vecuma grupā 1999.-2001. dzimšanas gads svaru kategorijā līdz 65 kg Latviju pārstāvēja arī kluba “Ferrum” cīkstone, šī gada Latvijas čempione pieaugušajiem Samanta Timpa.

Treneris Andis Ruicis atzīst, ka šis sportistei bijis jauns izaicinājums, jo tāda mēroga sacensībās vēl nebija startēts: “Dalībnieki varēja startēt vien ar UWW (United world wrestling) licencēm, kas mums kā klubam bija jākārto pirmo reizi.”

Sacensībās Samantai nācās aizvadīt piecas cīņas, no kurām trijās viņa svinēja uzvaru, pieveicot N.Korpi no Somijas, V.Zujevu no Latvijas un M. Pajulu no Igaunijas. Piedzīvoti divi zaudējumi – pret J. Aldenu no Zviedrijas un A. Rutkauskaiti no Lietuvas. Treneris norāda, ka šo cīņu Samanta varēja uzvarēt: “Pēc punktiem cīņa noslēdzās 1:1, bet, ņemot vērā pēdējo darbību, uzvaru piešķīra lietuvietei. Viņa Samantu pieturēja, neļaujot uzsākt pretdarbību, tāpēc tiesneši uzskatīja, ka pretiniece bijusi aktīvāka, un piešķīra uzvaru viņai. Nedaudz pietrūka, lai būtu sudraba medaļa, šoreiz bronza, kas ir jauns sasniegums ne tikai pašai Samantai, bet arī mūsu klubam. Tāda mēroga sacensībās līdz šim nebijām startējuši, tāpēc liels prieks par Samantas gribasspēku, aizvadot pārliecinošas cīņas pret spēcīgākajām citu valstu sportistēm.”

Sacensības noritējušas atbilstoši starptautiskajiem standartiem, kas arī uzlicis papildu satraukumu, ar kuru sportiste sekmīgi tikusi galā.

“Šādas sacensības, šāds panākums labi parāda, ka Samanta var līdzvērtīgi cīnīties ar citu valstu labākajām sportistēm. Tas viņai dod pārliecību par saviem spēkiem un stimulu turpināt darbu treniņos. Arī man kā trenerim patīkami redzēt sportistes izaugsmi, sasniedzot arvien augstāku līmeni, pārliecināties, ka treniņos ieliktais darbs dod rezultātu,” norāda A. Ruicis.

Kamēr Samanta cīnījās Tallinā, daži kluba zēni no Amatas un Cēsu novada devās uz Rīgu, kur notika sacensības “Cietais Rieksts 2016”. Arī te izcīnītas medaļas – sudrabs tika Matīsam Dreimanim un Mārtiņam Megrim, bronza – Ralfam Lūkinam un Ričardam Stafeckim. Tomasam Kvastam šoreiz piektā vieta.

Šīs nedēļas nogalē kluba “Ferrum” audzēkņi dodas uz turnīru Polijā, lai salīdzinātu savus spēkus ar šīs valsts cīkstoņiem.