Ziņas

Sabiedrība

Sāls istaba bērnu veselībai

Drīz tiks atvērta. Mazie bērnudārznieki Sāls istabu Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādē varēs sākt apmeklēt jau šomēnes.Foto: Māris Buholcs

Priekuļu novada Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādē šonedēļ tiks atklāta Sāls istaba. Tā ir iestādes darbinieku un vecāku izsapņota ideja – ieguldījums bērnu veselībā.

Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Lilita Siņicina skaidro, ka ideja par Sāls istabu radusies jau pirms kāda laika. Skaļi tā izteikta vien pērnā gada vasarā, vecāku konferencē. Iecere uzreiz guvusi vecāku un iestādes darbinieku atbalstu, tādēļ nolemts censties to īstenot.

L. Siņicina skaidro, ka sāls terapija kā profilaktisks pasākums bērnu elpošanas, imūnsistēmas stiprināšanai ir ļoti vērtīga. Mūsdienu bērniem ir arī dažādas alerģijas, arī to profilaksei noder sāls terapija. L. Siņicina skaidro, ka Sāls istabu izveidot izdevies no iestādes budžeta līdzekļiem, kā arī atbalstītāju un ziedotāju devuma: “Esam gandarīti, ka ar vecāku un darbinieku materiālu un morālu atbalstu un reāli ieguldītu darbu jau šomēnes bērni sāks apmeklēt sāls terapijas procedūras. Jāatzīst, ka

sākumā pat necerēju, ka patiešām Sāls istabu izdosies tik ātri izveidot.” L. Siņicina skaidro, ka liela nozīme tam, lai šāda istaba taptu, bijusi ventilācijas izbūvei iestādes pagrabā, kas notikusi jau iepriekš. Tas pavēris plašākas iespējas pagraba daļas izmantošanai.

L. Siņicina uzsver, ka Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestāde lielu uzmanību pievērš bērnu veselības jautājumiem, veselīgam dzīvesveidam. Sāls istabas izveide ir kārtējais pozitīvais solis un ieguldījums.

Jāpiebilst, ka Sāls istabas izveide ir gana unikāls notikums, jo bijušā Cēsu rajona novados esošajās izglītības iestādēs šī ir vien otrā izveidotā Sāls istaba.

Māra Majore – Linē