Ziņas

Sabiedrība

Salacgrīvas pašvaldība sakārtojusi ceļu Lielurgas-Oltūži, jo tas bijis sabiedrības interesēs

Salacgrīvas novada pašvaldības lēmums sakārtot ceļu Lielurgas-Oltūži pieņemts, izvērtējot tūrisma uzņēmēju un sabiedrības, kas vēlas piekļuvi jūras krastam un pludmalei, intereses, aģentūrai LETA skaidroja Salacgrīvas novada domes informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese.

Šī gada janvārī, līdzīgi kā 2005.gadā, vētra izpostīja ceļu Lielurgas-Oltūži. Tajā divās vietās izveidojās ceļa izskalojumi, kas padarīja bīstamu pārvietošanos satiksmes dalībniekiem šajā ceļa posmā.

Vētrā radīto ārkārtas seku likvidēšanai pašvaldība saņēma atbalstu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Veicamo darbu kopējās izmaksas ir 39 836 euro, no kuriem 70% ir valsts, 30% – pašvaldības finansējums.

“Šis ir vienīgais piekrastes ceļš paralēli “Via Baltica” gar jūras malu. To izmanto gājēji, velobraucēji, operatīvais transports, vietējie zvejnieki un iedzīvotāji. Ceļš iekļaujas starptautiskajā maršrutā “Eiro Velo 13″, turklāt ir atzīts par vienu no gleznainākajiem Latvijā. Bīstamajās vietās jūra ir noskalojusi krastu gandrīz līdz ceļam, tas bija kļuvis bīstams. Tā atjaunošanas darbi bija jāuzsāk nekavējoties,” atzinis Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (RA).

Ceļa Lielurgas-Oltūži atjaunošanas darbi notiek pēc pētnieku izstrādātā pētījuma ieteikumiem.

Pašvaldības vadītājs atzinis, ka darbu steigā pašvaldība nav informējusi Valsts vides dienestu (VVD) par veicamajiem darbiem.

“Šobrīd skaidrojam, vai tas bija nepieciešams. Pašvaldība uzņemas atbildību un apzinās, kāds sods draud par šādu pārkāpumu, tas var būt administratīvais sods atbildīgajai amatpersonai vai uzdevums atjaunot ceļu iepriekšējā stāvoklī, to izbūvējot sabrukušā stāvoklī,” bildis priekšsēdētājs.

LETA jau vēstīja, ka Salacgrīvas novada pašvaldība bez saskaņojuma ar VVD remontē ceļu dabas lieguma teritorijā, piektdien vēstīja TV3 raidījums “Bez tabu”.

Vietējie iedzīvotāji sūdzējušies par pašvaldības patvaļu, veicot remontdarbus dabas liegumā. Attiecīgajā teritorijā remontē ceļu, kura malā atrodas viesu nams “Bērziņi”, kura saimnieki ir ekspremjers Indulis Emsis un viņa sieva Anita Emse. Ekspremjera sieva atzina, ka vērsusies pašvaldībā ar lūgumu atjaunot konkrēto ceļu, kas cietis pēc vētras pērnā gada ziemā.

Savukārt pašvaldībā raidījumam pauda, ka novada iedzīvotāji par šiem remontdarbiem tikuši informēti vietējā laikrakstā, bet pašu ceļu nolemts labot tāpēc, ka tas kļuvis satiksmei bīstams. Vienlaikus projektam esot piesaistīts finansējums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Tiesa gan, šie darbi nav saskaņoti ar VVD. Dienestā skaidroja, ka attiecīgie remontdarbi notiek jūras krasta aizsargjoslā, tāpēc šādiem darbiem veicams ietekmes uz vidi sākotnējais novērtējums un nepieciešams saskaņojums, kas nav iegūts.

VVD nosūtījis pašvaldībai vēstuli ar vairākiem jautājumiem saistībā ar šiem remontdarbiem, atbildi sagaidot līdz 21.septembrim.