Ziņas

Sabiedrība

Salacgrīvas novadā stāsies spēkā jaunie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

No šodienas Salacgrīvas novadā stāsies spēkā jaunie SIA “Salacgrīvas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, aģentūra LETA noskaidroja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Turpmāk iedzīvotājiem maksa par kubikmetra dzeramā ūdens sagatavošanu un piegādi, kā arī par izmantotā ūdens novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām un tā attīrīšanu būs 2,44 eiro.

Attiecīgi maksa par ūdensapgādes pakalpojuma kubikmetru būs 93 eiro centi par kubikmetru, bet maksa par kanalizācijas pakalpojuma kubikmetru – 1,51 eiro. Tarifos nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Jaunie tarifi tiks piemēroti Salacgrīvas novadā, kur šobrīd komersants piemēro Salacgrīvas novada pašvaldības 2009.gadā apstiprināto maksu par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem.

Apstiprinātajā ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām 11,4% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 41,8% – personāla izmaksas, 2,9% – remontu izmaksas, 39,7% – pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 4,2% – nodokļi. Rentabilitāti tarifu projektā komersants iekļāvis 7% apmērā.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām 14,2% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 31,5% – personāla izmaksas, 0,5% – remontu izmaksas, 53,3% – pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 0,5% – nodokļi. Rentabilitāti šajā tarifu projektā komersants iekļāvis 3% apmērā.

“Salacgrīvas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu SPRK iesniedza šā gada 8.maijā. Lai uzklausītu novada iedzīvotāju viedokli par komersanta iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, SPRK šā gada 8.jūnijā Salacgrīvā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi.

Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā regulators komersantam pieprasīja nepieciešamo papildu informāciju, kā arī precizētu tarifu projektu. Iesniegtie tarifu projekta precizējumi samazināja sākotnēji iesniegto ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu par 0,06 eiro par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifu palielināja par 0,05 eiro par kubikmetru.

SIA “Salacgrīvas ūdens” reģistrēta 2011.gadā un pilnībā pieder Salacgrīvas novada pašvaldībai.