Ziņas

Sabiedrība

Salacgrīvas novadā notikušajā autobusa avārijā traumas guvuši astoņi bērni

Vakar Salacgrīvas novadā uz Tallinas šosejas notikušajā autobusa avārijā traumas guvuši astoņi no kopumā uz pārbaudēm slimnīcā nogādātajiem 20 bērniem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Sintija Gulbe.

Sākotnējā informācija liecina, ka 1971.gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna “Volvo”, veicot kravas automašīnas apdzīšanas manevru, iebrauca pretējā braukšanas joslā. Tā rezultātā pretim braucošais autobuss, lai izvairītos no frontālas sadursmes, saslīdēja, nobrauca no ceļa un apgāzās. Autobusu, kurš devās Rīgas virzienā, vadīja 1981.gadā dzimis vīrietis.

20 negadījumā brīdī autobusā sēdošie bērni tika nogādāti slimnīcā, lai pārliecinātos, vai viņiem nav traumu. Traumas konstatētas astoņiem pusaudžiem, taču tās nav smagas. Cietušie ir Latvijas iedzīvotāji.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Daiga Rauba, no 20 uz slimnīcu atvestajiem bērniem 17 jau devušies mājās, bet vēl trīs bērni ievietoti slimnīcas nodaļās. Bērnu veselības stāvoklis esot stabils un ir uzsākta viņu ārstēšana. Ārsti gan pagaidām neprognozē, kad šie bērni varētu tikt izrakstīti.

Sākotnējā informācija liecina, ka bērni autobusā bija piesprādzējušies. Izvērtējot notikušā apstākļus, policija lems, vai ir pamats sākt kriminālprocesu. Noskaidrojies, ka abi šoferi negadījuma brīdī nebija dzēruši.

Jau ziņots, ka uz negadījumu, kurš notika laikā, kad Latvijā turpinājās intensīva snigšana, devās policija, mediķi un ugunsdzēsēji. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests jau vakar paziņoja, ka cietušajiem galvenokārt konstatēti sasitumi, nobrāzumi, kā arī stresa reakcija uz notikušo.

Valsts policija aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī braukt ar automašīnām, kurām ir ziemas riepas. Ja autovadītājam nav braukšanas prasmju šādos laikapstākļos, tad labāk pie stūres nesēsties.