Ziņas

Sabiedrība

Salacgrīvas novadā notiks pirmais dabas pētnieku pārgājiens

Sestdien, 10.oktobrī, Salacgrīvā notiks Nēģu diena, kuras laikā Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Ziemeļvidzeme” aicina doties pirmajā dabas pētnieku pārgājienā, lai izzinātu un iepazītu piekrastē atrodamās gliemeņu čaulas, jūras zīles, noteiktu putnu sugas un aļģes – zaļaļģes, brūnaļģes, sārtaļģes u.c.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza, pārgājiens sāksies plkst.11 no Kuivižu mola, finišs plānots ap plkst.14 pie Salacgrīvas mola.

Piekrastes dabas daudzveidību sestdien varēs iepazīt arī no plkst.14 līdz 20 dabas izglītības centrā “Ziemeļvidzeme”, iesaistoties tematiskās aktivitātēs – uzzināt, kā nosaka zivs vecumu, iepazīt zivju sugas, kas mīt Baltijas jūrā, atpazīt dažādu zivju sugas, saliekot puzles, iepazīt iežus, kas sastopami Baltijas jūras krastā – Vidzemes akmeņainajā jūrmalā, Salacgrīvas novadā esošos molus, sagrupēt un atpazīt gliemežus un gliemenes u.c.

Bet no plkst.16 līdz 20 dabas izglītības centrs “Ziemeļvidzeme” aicina iepazīt Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, noskatoties filmas.

Nēģu dienas laikā Salacgrīvas pusē tiks organizētas izzinošas pastaigas trīs nēģu tačos pāri Salacai un vienā pāri Svētupei – varēs noklausīties stāstus par nēģu zveju, nobaudīt gan nēģu, gan zivju zupu. Tāpat interesenti varēs piedalīties Jauniešu centra piedāvātajās radošajās aktivitātēs.