Ziņas

Izklaide

Salacgrīvā notiks dzejas festivāls “Brauc mājās, latvieti!”

Lāčplēša dienā Salacgrīvas kultūras namā notiks jau sestais dzejas festivāls “Brauc mājās, latvieti!”, kura mērķis ir paplašināt jēdziena “patriotisms ir latviskums” izpratni, popularizēt dzeju, paaugstināt skolēnu, skolotāju un bibliotekāru zināšanas, aktivitāti, veidot iemaņas dzejas rakstīšanā, veicināt grāmatu lasīšanu, aģentūru LETA informēja Salacgrīvas novada Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa.

Viena no festivāla pamataktivitātēm ir skolēnu dzejas konkurss, kas katru otro gadu tiek izsludināts Vidzemes reģiona skolās.

Savukārt, pateicoties izdevniecību atbalstam, festivāla laikā notiek grāmatu dāvinājums jauniešiem. Šādi dāvinājumi paredzēti arī katrai no skolām, kuru skolēni sekmīgi piedalījās patriotiskajā konkursā. Savukārt labākie konkursa darbi tiek publicēti dzejas grāmatā.

Šis notikums demonstrē, kā caur dzeju, dzejniekiem, grāmatām, emocionāliem brīžiem Lāčplēša dienas noskaņā var rosināt skolēnus un arī pieaugušos aizdomāties, kas ir patriotisms, latviskums.

Dzejas festivālu sākums meklējams atziņā, ka ir bērni ar vēlmi un talantu rakstīt dzejoļus un esejas, bet bieži vien nav neviena, kas viņus uzklausa, izlasa viņu jaunradi. Sevišķi to var attiecināt uz lauku vidi, kur nav iespējas apmeklēt literāros pulciņus. Ar bibliotekāru, skolotāju atbalstu daudzi iedrošinās parādīt savu talantu. Festivāla statistika rāda, ka daudzi uzvarētāji – labākie jaunie dzejnieki – nāk tieši no mazajām skolām.

Šogad konkursā piedalīsies 113 dalībnieku. Skolēni savus jaunrades darbus sūtījuši uz Salacgrīvu no 18 Vidzemes novadu 27 dažādām skolām.

Lāčplēša dienā jaunie dzejnieki tiksies ar jau zināmiem literātiem. Atsevišķās kultūras nama telpās skolēnus, skolotājus, bibliotekārus uzrunās Jānis Streičs, Uldis Auseklis, Valdis Rūja, Arnolds Auziņš, Ronalds Briedis, Eduards Aivars, Viktors Kalniņš (Viks), Zane Brūvere, Indra Sproģe un Maija Stepēna.

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja redzēt Latvijas armijas ieroču demonstrāciju, kā arī piedalīties armijas katlos vārītas putras ēšanā. Festivālu noslēgs lāpu gājiens uz Salacgrīvas kapiem, kuros apglabāti Lāčplēša ordeņa kavalieri, kas tiks godināti, izejot “Sveču gaismas atceres ceļu”.

LETA