Ziņas

Sabiedrība

Salacgrīvā notiks diskusija par Baltijas jūras turpmāko izmantošanu

Šodien plkst.11 Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Salacgrīvas birojā, Rīgas ielā 10a, notiks diskusija par Baltijas jūras piekrastes zonas ūdeņu izmantošanu turpmākajos 12 gados, aģentūru LETA informēja “Jūras telpiskā plānojuma” izstrādes vadītāja Kristīne Veidemane.

Diskusijā tiksies dažādu nozaru – pašvaldību, zvejniecības, tūrisma, transporta un citu nozaru – pārstāvji.

Sanāksmē pārrunāto izmantos Latvijā pirmā nacionāla līmeņa ilgtermiņa “Jūras telpiskā plānojuma” izstrādei, kas noteiks valsts teritoriālo un ekskluzīvās ekonomiskās zonas jūras ūdeņu racionālu un ilgtspējīgu izmantošanu. Plānojums palīdzēs saskaņot dažādu jūras lietotāju intereses, tajā pašā laikā nenodarot neatgriezenisku kaitējumu jūrai.

Plānojuma izstrādātāji diskusijas dalībniekus iepazīstinās arī ar pašreizējo vides stāvokli jūrā un saimnieciskās attīstības rādītājiem. Savukārt nozaru pārstāvji varēs paust savu nākotnes redzējumu jūras resursu izmantošanā.

“Jūras telpisko plānojumu” Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzdevumā izstrādā “Baltijas Vides forums”, piesaistot ekspertus no Latvijas Hidroekoloģijas institūta, Latvijas Jūras administrācijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas. Plānojumu paredzēts izstrādāt šā gada laikā, uzklausot gan dažādu nozaru pārstāvjus, gan plašāku sabiedrību.

“Baltijas Vides forums” ir nevalstiska vides organizācija ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi dažādās vides aizsardzības jomās, un tā ietilpst nevalstisko organizāciju tīklā “Baltijas Vides foruma grupa”.

LETA