Ziņas

Sabiedrība

Salacas krastā notiks izziņas pasākums “Piliens dabas”

Mazsalacā, Salacas upes krastā pie Valtenberģu muižas, 15.augustā notiks dabas izziņas pasākums “Piliens dabas”, kas ikvienu aicina atklāt Latvijas ūdens vides plašumus.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības “Jauniešu vētra” pārstāve Laila Skujiņa, ūdens daudzveidību un tā iemītniekus varēs iepazīt darbnīcās un mākslinieciskos priekšnesumos no dienas vidus līdz pat tumsai.

Projekta “Radām novadam” Vidzemes Augstskolas komanda “Jauniešu vētra”, kas darbojas Mazsalacas novadā, pasākumu “Piliens dabas” rīko ar mērķi radīt vidi dabas izzināšanai, izprast to, gūt idejas un iemaņas, kā uzlabot un saglabāt vides kvalitāti ikviena ikdienā. Tiks dota iespēja izzināt dabu, galvenokārt ūdens tematikā, profesionāļu pavadībā, aktīvi pavadot dienu pie Salacas upes.

Pasākumu “Piliens dabas” veidos vairākas tematiskās darbnīcas, muzikāli priekšnesumi. Pieredzējuši vides izglītības speciālisti no dabas izglītības centra “Vecupītes” ūdens tēmas spēles prieku radīs mazākajiem apmeklētājiem. “Latvijas ornitoloģijas biedrības” pārstāve interesentus aicinās iepazīt putnu pasauli ap Salacas upi. Eksperti – hidrobiologi Loreta un Andris Urtāni – savā darbnīcā analizēs Salacas upes zemes grunti ar ūdeni, tiks noteikti ūdensdzīvnieki, ūdensaugi, kas mājo ūdenstilpē, kā arī aicinās iesaistīties spārnu pārvēršanās nodarbībā.

Biedrības “Homo ecos:” darbnīcā “Ūdens un uzturs” ikviens uzzinās, kas ir ritenis-mikseris. “Radošajā studijā” būs iespēja radīt savu piemiņas suvenīru pasākuma tematikā meistares Andas Kļaviņas vadībā, kā arī vērot paraugdemonstrējumus.

Salacas upes ielokā un Valtenberģu parka koku paēnā programmu bagātinās akustiskais koncerts ar kokles maigo skanējumu. Latvijas Entomoloģijas biedrība ar “kukaiņu spīdēšanu” ļaus ikvienam piedalīties kukaiņu izpētē un aplūkot, kādus kukaiņus pievilina gaisma.

Precizēta pasākuma programma drīzumā būs pieejama mājaslapā” www.mazsalaca.lv”.

Dabas izziņas pasākums “Piliens dabas” apmeklētājiem pieejams bez maksas, pateicoties finansiālam atbalstam no Latvijas Vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada pašvaldības.