Ziņas

Sabiedrība

Salacā ielaisti divi miljoni nēģu kāpuru

Foto: LETA

Jau otro gadu pēc kārtas Salacgrīvas novada dome organizē nēģu kāpuru ielaišanu Salacas upē, posmos no Rozēniem līdz Mērniekiem un no Mazsalacas līdz Iģei, kur nav atrodama tik liela dabiskā ceļā izšķīlušos mazuļu koncentrācija.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, Salacā ielaisti divi miljoni nēģu kāpuru. Nēģu kāpuru izaudzēšanai finansējums iegūts, startējot Zivju fonda izsludinātajā projektu konkursā. Kopējās projekta izmaksas ir 3630 eiro, no tām Zivju fonda finansējums ir 3160 eiro.

Pagājušā gada rudenī uz Salacas tačiem zvejojošie nēģu zvejnieki par simbolisku samaksu Pārtikas un veterinārā dienesta zivju audzētavai nodeva 70 kilogramus vaislas nēģu. No tiem tika iegūti ikri, no kuriem pavasarī izšķīlušies mazie nēģi, kuri, iestājoties siltam un piemērotam laikam, palaisti atpakaļ Salacas upē.

Nēģu kāpuru izlaišanu upē veica Salacgrīvas novada domes un zivju audzētavas “Kārļi” darbinieki. Pēc četriem gadiem nēģu kāpuri būs izauguši un dosies jūrā baroties, lai vēl pēc pāris gadiem atgrieztos upē uz nārstu.