Ziņas

Sports

Sākusies “Cēsu kausa 2006” izcīņa

Turnīram pieteikušās 58 komandas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Sešās vecuma grupās – četrās zēnu un divās meiteņu – laukumos dosies ap 700 dalībnieku. Pasākuma rīkotājs tradicionāli ir Cēsu sporta skola, un šajos gados turnīrs izpelnījies treneru un spēlētāju atzinību. Šogad uz turnīru ieradušās daudzas spēcīgas zēnu un meiteņu komandas. Kā pastāstīja 1989.gadā dzimušo meiteņu Cēsu komandas trenere Inese Briede, viņu grupā konkurence būšot ļoti sīva, jo ieradušās visas spēcīgākās Latvijas komandas, arī Igaunijas un Lietuvas komandas nav vājas.

“Spēlētājām nāksies izturēt krietnu slodzi, jo trijās dienās būs jāaizvada sešas spēles, pie tam ne jau vieglas. Īpaša slodze meitenēm, kuras spēlē arī virslīgas komandā, jo ceturtdien viņas aizvadīja kārtējo spēli. Tomēr spēcīgu komandu turnīrs ir daudz noderīgāks, jo ļauj spēlētājām redzēt savu patieso spēku, un gūt arī psiholoģisko rūdījumu,” stāsta I. Briede.

Cēsniecēm turnīra pirmā spēle sākās ar novēlošanos, jo pretinieces no Lietuvas pilsētas Paņevežas bija aizkavējušās uz robežas. Līdz šim komandas tikušās divas reizes un katrai ir pa vienai uzvarai.

Cēsu turnīru atzinīgi novērtēja arī citi treneri, tostarp Valmieras sporta skolas trenere Līga Priedīte. Lai arī viņas vadītā meiteņu komanda pirmo spēli zaudēja, treneres noskaņojums bija optimistisks.

“Pēc ranga esam vājāka komanda nekā pretinieces, bet tāpēc šādas spēles ir jo īpaši svarīgas. Tās palīdz izaugt, varam pavērot, kā spēlē pretinieces. Gribu uzteikt turnīra rīkotājus, jo, manuprāt, šis ir viens no labāk organizētajiem turnīriem ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Esam bijuši turnīros Čehija, Somijā, bet tur organizācijas līmenis bija krietni zemāks. Cēsnieki padomājuši par visu – transportu, naktsmājām, nepieciešamo servisu. Tieši naktsmāju problēma Latvijā ir visaktuālākā, bet šis turnīrs spēj uzņemt gandrīz 700 spēlētājus. Mums Valmierā jau arī zāles būtu, bet izmitināt lielu skaitu sportistu nevaram. Nedaudz ar skaudību skatos arī uz to, ka Cēsīs pilsētas pašvaldība aktīvāk nekā pie mums iesaistās jauniešu sporta atbalstīšanā un šādu turnīru rīkošanā,” saka L. Priedīte.

Spēles notiek Jāņmuižā, Priekuļos un trijās sporta zālēs Cēsīs. Vakar un šodien ir priekšsacīkstes un jau pirmās izslēgšanas spēles, bet svētdien visās grupās notiks izšķirošās cīņas par godalgotajām vietām. Tām sekos apbalvošana. Katrā vecuma grupā pirmo trīs vietu ieguvējas komandas tiks apbalvotas ar kausu, bet treneris un spēlētāji ar medaļām. Piemiņas velti saņems arī katras komandas vērtīgākais spēlētājs.