Ziņas

Sports

Sākusies aizraujoša sezona

Cēsu 2.pamatskolas sporta zālē startējis kārtējais Cēsu novada florbola čempionāts, ko sadarbībā ar novada pašvaldību rīko florbola klubs “Lekrings”.

Šogad čempionātā startē deviņas komandas, par četrām mazāk nekā pērn. Turnīra galvenais tiesnesis Juris Markovs atzīst, ka tas nav pārsteigums: “Pērn dažām komandām nebija pārāk nopietna attieksme, dažbrīd uz spēlēm sāka nākt pieci seši spēlētāji, bija gadījumi, kad nesanāca pat viena maiņa. Pašvaldība mums piešķir zāli visas dienas garumā, bet, ja vienā komandā ir pieci, otrā – tikai četri, tas nav nopietni. Pa­tie­sībā tā ir necieņa ne tikai pret turnīra rīkotājiem, bet arī pret citām komandām, kuras grib aizraujošas spēles.”

Šajā sezonā laukumā neredzēsim komandas “Vecpiebalga”, “Smiltene”, “Raccoon” un “Na­palm”, toties turnīrā pirmo reizi startē komanda “Brenguļi”, kas iepriekšējos gados startējusi citā reģionālā turnīrā.

“Domāju, čempionāts būs interesants, jo komandu sastāvi liecina, ka spēles būs līdzvērtīgas un katri vārti var būt izšķirošie,” norāda J. Markovs.

Divu iepriekšējo gadu čempioni “Farm Dumperi.lv Club” gatavi cīnīties par titula nosargāšanu, bet vai citas komandas to pieļaus, rādīs čempionāts. Iespējams, tas nebūs viegli, to pierāda pārējo komandu gatavošanās. Ap­vie­nojušās komandas “Olympic” un Lekrings Sr”, izveidojot komandu “OSR”, un skaidrs, ka šī būs spēcīga komanda. Stiprāka kļuvusi komanda “Einšteins”, kas pērn ieņēma otro vietu, tās sastāvu papildinājis Andris Ro­dio­novs, kurš pērn spēlēja virslīgas komandā “Pārgauja”. Par titulu gatavas cīnīties arī pārējās komandas: “Amata”, “Auciems”, “FYA Shots”, “Maribu” un “SK Fono”.

Turnīrs risināsies 2.pamatskolas zālē, kur ieklāts sintētiskais segums. J. Markovs norāda, ka tas arī ir liels ieguvums, spēlētāji vairs nevarēs atrunāties, ka sliktā grīda liedz parādīt visu meistarību: “Tagad ikviens varēs pierādīt, uz ko spējīgs. Prognozēju, ka no visām trim sezonām, kopš mēs rīkojam novada čempionātu, šī būs interesantākā.”

Čempionāta nolikumā pamainīta arī norma, kas regulē, kuru līgu spēlētājiem ļauts piedalīties šajās sacensībās. Nedrīkst spēlēt florbolisti, kuri spēlē Latvijas čempionātā vīriešu virslīgā un atšķirībā no iepriekšējās sezonas arī vīriešu 1.līgas čempionātā.

Komentējot pārmaiņas, J. Markovs stāsta: ” Pērn dažas komandas sastāvu veidoja, paļaudamās uz to, ka būs daži spēlētāji no 1.līgas komandām, kuri nāks talkā. Taču spēļu kalendāru veidojam, pielāgojot dienām, kad mums atvēlēta zāle, nevis kādas komandas spēlētāju esamībai vai neesamībai, jo gadās, ka kādas komandas pārstāvis lūdz dažās dienās spēles viņiem neieplānot, jo dažs spēlētājs aizņemts citur. Tā nedrīkst būt, jo nevar veidot komandu, balstoties uz spēlētājiem, kuri tiek tikai konkrētās dienās dažas reizes.”

Komandās var pieteikt arī dāmas, sievietēm nav ierobežojumu, kā saka J. Markovs, kaut vai no Zviedrijas virslīgas.

Pirmās divas kārtas parādīja, ka J. Markova norāde uz aizraujošu sezonu piepildās, jo septiņās no deviņām spēlēm rezultāta starpība bija tikai vieni vārti. Čempionātu atklāja “OSR” un “Maribu” spēle. Šī čempionāta vārtu gūšanas statistiku atklāja Guntis Jurgens, izvirzot vadībā “Maribu”. Tad trīs vārtus guva “OSR” spēlētāji Jānis Ābelīte, Artis Malkavs un Andris Kļaviņš, taču tad divu minūšu laikā trīs vārtus guva “Maribu” (Rolands Osma, Mārtiņš Markovs, Mārtiņš Ikers), panākot 4:3 savā labā, un spēle tā arī noslēdzās.

Divas uzvaras izcīnīja čempioni “Farm Dumperi.lv Club”, vispirms ar 5:4 pārspējot komandu “Ama­ta”, pēc tam ar 8:4 arī “OSR”. Pie otrās uzvaras ar 4:3 tika “Maribu”, pārspējot “SK Fono”.
“Amata” ar 1:2 zaudēja “FYA Shots”, bet pārliecinošāko uzvaru divās pirmajās kārtās izcīnīja “Einšteins”, ar 7:0 pārspējot “SK Fono”. Trīs vārti Andra Rodi­­onova kontā, kurš pērn spēlēja virslīgas klubā “Pārgauja”.

Cēsu čempionāta debitanti “Brenguļi” vispirms ar 3:4 zaudēja komandai “Auciems”, bet pēc tam ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja “FYA Shots”. Pēcspēles metienos uzvarētāju noteica arī “Einšteins” – “Auciems” spēlē, kur rezultātā ar 3:2 pārāki bija “Einšteins” florbolisti.

Nākamās divas kārtas jau šīs nedēļas nogalē. Komandas vispirms aizvadīs divu apļu turnīru, kas noslēgsies līdz gadu mijai, pēc tam notiks izslēgšanas spēles, ja viss būs, kā plānots, marta vidū tiks kronēti jaunie čempioni.

Tāpat kā pērn ieplānots arī noslēguma zibens turnīrs, kas notiks, kad beigsies visa Latvijas florbola sezona arī virslīgas komandām. Šajā turnīrā nav līgu ierobežojumu, un visi atzinīgi novērtē to, ka ir iespēja samēroties spēkiem vai uzspēlēt vienā komandā ar virslīgas spēlētājiem.