Ziņas

Sports

Sākušās otrā posma spēles

Labākās. Cēsu atklātā tenisa čempionāta pirmajā posmā sieviešu 1.līgā uzvarēja Līna Dzene (no labās), otrā Elīna Kiusala – Silkoka. Foto: no albuma

Cēsu atklātajā tenisa čempionātā šajā nedēļā sākušās otrā posma spēles, pieteikušies 74 dalībnieki vīriešu un dāmu konkurencē.

Galvenais tiesnesis Juris Markovs saka, ka tas nedaudz mazāk kā pirmajā kārtā, kad spēlēja 86 tenisisti: “Bet jāņem vērā, ka abām kārtām pa vidu notika dubultspēļu turnīrs, kurā piedalījās desmit pāri vīriešu grupā, 16 – jauktajos pāros un seši dāmu pāri.”

Izspēļu sistēma tiek pielāgota dalībnieku skaitam. Pirmajā posmā, kad startēja 54 kungi un 32 dāmas, bija četras vīriešu līgas, divas dāmu līgas. Šoreiz sieviešu konkurencē pieteikušās 24 tenisistes, kuras spēlēs vienā līgā sešās apakšgrupās. Vispirms apakšgrupās katra izspēlēs ar katru, izslēgšanas spēlēs nonāks katras grupas uzvarētāja un divas labākās otrās vietas ieguvējas.

“Sistēma līdzīga kā pludmales volejbolā,” stāsta J. Markovs. “Svarīgi, lai ir nozīmīgs katrs iegūtais un zaudētais punkts, jo rezultātu nāksies salīdzināt ne tikai ar savu, bet arī ar citām grupām. Tas nozīmē, ka neko paredzēt nevar, katram jācīnās par katru geimu, jo var gadīties situācija, ka viens it kā niecīgi zaudēts geims liegs turpināt cīņu par medaļām.”

Vīriešu konkurencē otrajā posmā 1.līgā spēlēs 24 tenisisti, 2.līgā – 20, bet 3. jeb iesācēju līgā – seši.    Spēcīgākajā līgā spēlētāji sadalīti sešās apakšgrupās, un izspēle tieši tāpat kā sieviešu līgā, 2.līgā piecas grupas pa četriem spēlētājiem, un tālāk nonāk grupu uzvarētāji un trīs labākie otro vietu ieguvēji. Trešajā līgā katrs izspēlēs ar katru, nosakot vietu sadalījumu.

“Katram garantētas vismaz trīs spēles, tālākais jau atkarīgs no ieņemtās vietās. Turnīra pieredze parādījusi, ka brīdī, kad noslēgušās apakšgrupu spēles un izslēgšanas spēlēs neiekļuvušajiem jā­spēlē par zemākām vietām, interese zūd. Tāpēc šajā posmā nolēmām, ka par zemākām vietām spēles nenotiks, tiem, kuri neiekļūs izslēgšanas spēlēs, turnīrs būs beidzies. Ir saprotama cilvēku attieksme, īpaši, ja uz spēlēm jā­brauc no citām pilsētām,  nav intereses tērēt naudu par degvielu, kortiem, lai spēlētu par 17.vietu,” stāsta J. Markovs.

Pirmajā posmā vīriešiem 1.līgā uzvarēja Raimonds Galinskis, finālā pārspējot Jāni Rozenbergu. Bronzas medaļu izcīnīja Valters Šķēle.

Dāmām 1.līgā uzvarēja Līna Dzene, otrā Elīna Kiusala – Sil­koka, trešā Linda Vilka.

Vīriešu 2.līgā labāko trijnieks: Toms Delviņš, Ivo Keišs, Arnis Čamanis; dāmām 2.līgā: Judīte Lībiete, Lidija Neimane, Agnija Kurzemniece.

Vīriešu 3.līgā godalgotie: Valters Kalējs, Normunds As­pers, Jānis Matisons, bet trīs labākie 4.līgā: Ričards Lazdiņš, Artis Kalniņš, Dainis Vārna.

Finālisti. Cēsu atklātā tenisa čempionāta pirmajā posmā vīriešu 1. līgā uzvarēja Raimonds Galinskis (no labās), finālā pārspējot Jāni Rozenbergu.
FOTO: no albuma