Ziņas

Sabiedrība

Sākti darbi Siguldas novada kultūras centra rekonstrukcijā

Oktobra nogalē Siguldas novada kultūras centrā un teritorijā ap to sākti rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbi, kuru laikā kultūras centram pieguļošajā teritorijā tiek izcirsti arī vecie un bīstamie koki, kuri vairākkārt ir radījuši apdraudējumu kultūras centra apmeklētājiem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, nocirsti tiek arī tie koki, kuri atrodas pārāk tuvu ēkai un var nelabvēlīgi ietekmēt tās tehnisko stāvokli. Kokus pirms Siguldas novada kultūras centra rekonstrukcijas sākšanas, norādot uz bīstamajiem vai bojātajiem kokiem, apsekojis dendrologs.

Pašvaldības galvenā dārzkopības speciāliste Dita Laure norādījusi, ka nocirsto koku vietā tiks iestādīti jauni, kvalitatīvi koki, kas iekļausies apstādījumu plānā, kas piemērots pilsētas centram ar blīvu apmeklējumu.

Jau ziņots, ka sākta Siguldas novada kultūras centra rekonstrukcija, kuras laikā tiks veikta ēkas telpu un ieejas mezgla pārbūve, kā arī jaunu noliktavu izbūve aiz lielās zāles, izveidotas trīs mēģinājumu telpas orķestra, kora un dejotāju vajadzībām, paplašināta skatuve un iegūtas papildu sēdvietas skatītājiem. Rekonstrukcijas darbu laikā Siguldas novada kultūras centra biļešu kase un administrācija, kā arī Kultūras pārvalde atradīsies Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centra ēkā, Raiņa ielā 3.

Plānots, ka Siguldas novada kultūras centra rekonstrukcija tiks pabeigta 2017.gada nogalē.

Saskaņā ar šovasar izsludināto atklāto iepirkuma konkursu, kurā tika saņemti septiņi piedāvājumi, Siguldas novada kultūras centra vērienīgo rekonstrukciju par vairāk nekā 7,7 miljoniem eiro veiks SIA “Monum”.