Ziņas

Sabiedrība

Sākta potēšana pret gripu

Bērni un vecāki cilvēki vakcinācijai tika izvēlēti, jo ir pret gripu uzņēmīgākā sabiedrības daļa, kas gripas izraisītas komplikācijas pārcieš vissmagāk. Savukārt speciālo dienestu darbiniekiem potēšanās ir nozīmīga, jo viņi bieži vien pirmie nonāk kontaktā ar slimajām personām ,” stāsta sabiedrības veselības aģentūras Valmieras filiāles vadītāja Ilze Bleikša.

Lēmumu par vakcinācijas nepieciešamību, izvērtējot katra cilvēka veselības stāvokli, pieņem ģimenes ārsts. Bērnus vecumā līdz septiņiem gadiem un iedzīvotājus virs 65 gadiem pret gripu potē ģimenes ārsti, savukārt speciālo dienestu darbiniekus, kuru struktūrās ir medicīnas punkti, vakcinēs tur.

Pirmajās divās nedēļās vispirms vakcinēti bērni līdz septiņu gadu vecumam. “Cēsu rajonā līdz pirmdienai vakcinēti jau 136 bērni. Tas nav daudz,” vērtēja Ilze Bleikša. ”Vakcinēšanās pret gripu ir brīvprātīgs pasākums, un ikviens var izvēlēties, vai vakcinēties pret to, vai izsargāties ar dažādiem profilaktiskiem pasākumiem.

Pretgripas vakcīnas rajonā izdalītas 24 ģimenes ārstiem. Visaktīvākie bijuši dakteri Ingrīda Brante Jaunpiebalgā, Olita Elmere Zaubē un feldšere Biruta Zvejniece Drustos. Gados vecākiem cilvēkiem bezmaksas potes būs decembrī. Taču bērnu potēšanai jau šonedēļ saņemtas jaunas vakcīnas. Vakcīnu trūkums nevar būt par iemeslu nepotēšanai.”